11. sınıf yaz stajı için öneriler

Lyk7a

Hectopat
Yer
Türkiye, Bursa
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
RTX 3050Tİ
i5-12500H
512GB M.2 SSD
16GB RAM
Arkadaşlar, bugün stajımın ilk günüydü, bana bir şey yaptırmadılar sadece orada adamları izledim o kadar. Sizce 2 ay boyunca (40 iş günü) bana hep böyle mi davranırlar? Çünkü makineye geçip tek başıma iş yapmak bana imkansız geliyor. 10. sınıfta falan az çok torna bilgim vardı şimdi o da gitti. Bana öneriniz falan var mı? Bir de dediğim gibi 40 iş günü boyunca herhangi bir iş yapar mıyım? Makine bölümüyüm. İş yapmaktan korkmuyorum ancak bir şeylere yanlışlıkla zarar verme fikri bana kötü geliyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Staj dediğin şey zaten çalışarak öğrenmek demek, illaki hata yapacaksın, başında ki adam da sen bir şeylere zarar verme diye direktiflerde bulunacak. Korkma ama dikkatli de ol. Ne iş yapıyosun ve başında duran adam nasıl birisi onu bilemeyeceğim tabii ki.

Yaptırırlar torna, freze makinesini öğrenirsin belki CNC'nin de üstünden geçerler(bölümün kalıp değilse CNC anlatmazlar)korkulacak birşeyde yok bunda sonuçta usta seni tek başına bırakıp hadi yap bakalım demeyecek sen stajyersin öğrenmek için geldin öğrencisin yani relax ol 40 günde su gibi akıp geçer merak etme.

Yeni konular

Geri
Yukarı