11. sınıfa geçtim ne yapılmalıyım?

Cihatay

Hectopat
Arkadaşlar merhaba. 1 ay sonra 10. sınıf bitiyor ve 11'e geçiyorum ama geçen sene malum korona yüzünden bir de benim eşekliğim yüzünden 9. sınıf bomboş geçti. Bu yıl da çoğu konuyu bitirdim 10. sınıf fena değil anlayacağınız. Ben bu yaz TYT'yi bitirmeyi planlıyorum 9. sınıf konularını baştan çalışmaktansa matematik, fen derslerinden TYT soru bankası alıp konu testi çözmeden önce konu anlatımı dinleyip bu yaz TYT'yi bitirmeyi düşünüyorum. Sizce 9. sınıfı baştan bitirip sonra mı TYT'ye geçmeliyim yoksa TYT kâplarını izleyip bunun yanı sıra her dersten TYT soru bankası mı bitirmeliyim?

TYT sınavı zaten 9.-10. sınıf konularını kapsar genel olarak. Benim önerim ilk olarak TYT konularını tamamını bitirmen her konu bittikten sonra en az 75 kolay, 75 orta, 50 zor, 100 tane de ÖSYM'nin soru havuzu olarak kullandığı yayınevlerinden çözmek olacaktır.

Her öğrenci gibi oturup ders çalışmalısın. Size önerim bu. 12. sınıfta da bilgisayar bile oynamayın derim. Tyt konularını bitirirseniz 12. sınıfta tyt için sadece kısa tekrarlar ve test çözmüş olursunuz bu da sizin işinize gelir. Çünkü ayt denen bir sınav daha var. Ayt için zamanınız olacak ve onu iyi değerlendirmeye bakın ilerde.

Kasmaya gerek yok, 11. sınıfın yazında TYT'yi bitirirsin 12. sınıfta da AYT'yi bitirirsin. Fakat 12. sınıfta AYT'yi bitirebilmek için 11. sınıfa asılman lazım.

Arkadaşlar merhaba. 1 ay sonra 10. sınıf bitiyor ve 11'e geçiyorum ama geçen sene malum korona yüzünden bir de benim eşekliğim yüzünden 9. sınıf bomboş geçti. Bu yıl da çoğu konuyu bitirdim 10. sınıf fena değil anlayacağınız. Ben bu yaz TYT'yi bitirmeyi planlıyorum 9. sınıf konularını baştan çalışmaktansa matematik, fen derslerinden TYT soru bankası alıp konu testi çözmeden önce konu anlatımı dinleyip bu yaz TYT'yi bitirmeyi düşünüyorum. Sizce 9. sınıfı baştan bitirip sonra mı TYT'ye geçmeliyim yoksa TYT kâplarını izleyip bunun yanı sıra her dersten TYT soru bankası mı bitirmeliyim?
Tatilini bol bol yap pek ders bakmana gerek yok. 11.sınıfın yazında tatil diye bir şey olmayacak.

Geri
Yukarı