11. sınıfta açığa nasıl geçilir?

IMG_20240128_121718.JPG
IMG_20240128_121701.JPG

Kaynak: MEB şartları belirledi: Kimler açık liseye geçebilecek?

Sadece böyle mazeretleri olanlar gidebiliyor. Onun dışındaki kimse açığa geçemez. 12.sınıf olsan bile.

11.sınıf öğrencisiyim açığa geçmek istiyorum. Nasıl geçerim?
Eğer şartları karşılıyorsan gidersin yoksa öyle keyfine göre gidemezsin.

Hafızlığa başla açığa geç sonra hafızlığı bırak. Okuduğun okul türünün olmadığı bir eyr varsa ki sanmam orada da akraban falan varsa oraya adres aldır.

Benim okul eve uzak biraz Başakşehir'den Esenler'e gelıyorum 1 saaten fazla sürüyor yol evim uzak bahanesiyle açığa alırlar mı?

Benim okul eve uzak biraz Başakşehir'den Esenler'e gelıyorum 1 saaten fazla sürüyor yol evim uzak bahanesiyle açığa alırlar mı?

Şansını dene. 1 saat yol toplu taşıma ile mi yoksa ahususi araba ile mi?
Hususi araba ise ve evinin yakınlarında aynı türden okul yoksa kabul ederler.Mesela anadolu lisesinde okuyorsan ve evinin yakınlarında anadolu lisesi yoksa kabul görebilirsin.

Şansını dene. 1 saat yol toplu taşıma ile mi yoksa ahususi araba ile mi?
Hususi araba ise ve evinin yakınlarında aynı türden okul yoksa kabul ederler. Mesela Anadolu lisesinde okuyorsan ve evinin yakınlarında Anadolu lisesi yoksa kabul görebilirsin.

Toplu taşıma ile 2 metroya biniyom bir de otobüse 3 araç değiştirerek gidiyorum yakındaki okullara da nakil vermiyorlar

Toplu taşıma ile 2 metroya biniyom bir de otobüse 3 araç değiştirerek gidiyorum yakındaki okullara da nakil vermiyorlar
Toplu taşıma ile bir saat pek uzak değil.

Toplu taşıma ile bir saat pek uzak değil.

Kanka her sabah 6:50 de kalkıp okula gidiyoruz bıktık artık eskiden evim yakındı 8 20 de kalkıp okula gidiyordum sonra taşındık nakilde vermiyorlar zaten okul ortamıda sarmıyor zamanında nakil almaya çalıltım vermiyorlar keşke hiç nakille uğraşmayıp direk açığa geçseydim Müslüm Gürses'inde dediği gibi son pişmanlık neye yarar.

Kanka her sabah 6:50 de kalkıp okula gidiyoruz bıktık artık eskiden evim yakındı 8 20 de kalkıp okula gidiyordum sonra taşındık nakilde vermiyorlar zaten okul ortamıda sarmıyor zamanında nakil almaya çalıltım vermiyorlar keşke hiç nakille uğraşmayıp direk açığa geçseydim Müslüm Gürses'inde dediği gibi son pişmanlık neye yarar.

Yapacak bir şey yok. Bir saat uzak değil. Ben de tek otobüsle gitmeme rağmen 40 dakika sürüyor sadece otobüs. Yürümeydi otobüs beklemeydi bazen iki saati aşıyor. Ben de bisiklet aldım yirmi dakikada git gel yapıyorum. Dediğim gibi birr saat fazla değil. 6.50 de erken değil ülkemiz şartlarında. Sen iyi zamanı gördüğün için şuanki hâlini kötü sanıyorsun fakat değil.

Yeni konular

Geri
Yukarı