11. sınıfta ders çalışmak

Dünya genelinde kaldırılacağı öngörülüyor. Türkiye geride kalır mı bilemem.

O dediğiniz insan da sistemin en büyük kurbanıdır zaten. Eleştirse ne olacak?
Hocam o adam başka bir ders almıyor. Aynı dersleri görüyoruz. Bütün derslerden 100 alan adamın yüzüne bak bakalım. Hiç yüzünde kurban gibi bir ifade var mı? Hocam kabul edin işte. Yapamıyorum deyin. Türkiye Cumhuriyeti' nde herkese eşit dersler veriliyor. Hakkari' deki adam da trigonometri görüyor, İstanbul' daki adam da.

Hocam o adam başka bir ders almıyor. Aynı dersleri görüyoruz. Bütün derslerden 100 alan adamın yüzüne bak bakalım. Hiç yüzünde kurban gibi bir ifade var mı? Hocam kabul edin işte. Yapamıyorum deyin. Türkiye Cumhuriyeti' nde herkese eşit dersler veriliyor. Hakkari' deki adam da trigonometri görüyor, İstanbul' daki adam da.
İleri yaşlardaki yüz ifadesine bakmak lazım. Cocukluğu ve gençliği ders başında geçmiş, üniversiteden sonra masa başı bir işte 65 yaşına kadar çalışmış. Bu insanlar emeklilikten sonra fark ediyor gerçeği. Yoksa şuan nasıl fark etsin de bunu dışarı vursun?

İleri yaşlardaki yüz ifadesine bakmak lazım. Cocukluğu ve gençliği ders başında geçmiş, üniversiteden sonra masa başı bir işte 65 yaşına kadar çalışmış. Bu insanlar emeklilikten sonra fark ediyor gerçeği. Yoksa şuan nasıl fark etsin de bunu dışarı vursun?

Hocam siz her okuyanı masa başı mı zannediyorsunuz? Ziraat mühendisi, maden mühendisi, inşaat mühendisi vb. bunları siz masa başı mı zannediyorsunuz?

Ayrıca hadi hepsi masa başı olsun. O işi yapan adam o işi seçmiş. Demek ki puanı ona yetmiş:D

Eğitim kapitalisttir. Çok çalışan kazanır. Asıl kazanan devlettir. Çünkü okuyan, çalışan adam devletin devamını sağlamakla yükümlüdür.

Troll olduğu çok belli becerememişsin.
Kendine bak Amerika'da burs alamazsan ne yapacaksın çok merak ettim. Oralarda insanlar çocukları için arabalarını ve evlerini satıyorlar. Bizim ülkemizde olan sistemi geliştirmek daha mantıklı. Başkalarının eğitim sistemini Copy-Paste yapman değil.
11.sınıf öğrencisiyim. Eğitim sistemimiz sağ olsun eve gelince direk ders çalışmak zorunda hissediyorum. Bu yıl günlük 3-4 saat çalışıyordum fakat bıktım artık. Bir insanın hayatını neden saçma bir sınav belirler ki ? Sen git hayvan gibi matematik fizik yapan adamı (ben değil :D) doktor yap, sonra o doktor akşama kadar ilaç yazsın dursun. Hepsini kastetmiyorum bu arada. Yav okullarda saçma sapan dersler var. Kaldır bunları, Arduino öğret, programlama öğret veya çocuğun ilgi alanı neyse onu geliştir. Neden saçma bir eğitim sistemimiz var ki ? Şimdi ben biyolojide bir konuyu inciği cıncığını öğreniyorum fakat 2 sene sonra hiçbiri aklımda kalmayacak. Ders çalışma sistemimi biraz kısıtlayıp kendimi geliştirmeye yönelmeyi düşünüyorum. Sizce günlük 2-3 saat ders geri kalan sürede programlama mı yapsam ya da hayvan gibi ders çalışıp iyi bir üniversiteye girip orada mı geliştirsem kendimi ? Kafam çok karışık.
Şu an böyle olabilir biz katlanacağız ve katlandık ama çocuklarımız için daha çok çalışıp, onlara bunu yaşatmayacağız. Tarihten ders çıkarmazsan tarih kendini tekrarlar.

Kendine bak Amerika'da burs alamazsan ne yapacaksın çok merak ettim. Oralarda insanlar çocukları için arabalarını ve evlerini satıyorlar. Bizim ülkemizde olan sistemi geliştirmek daha mantıklı. Başkalarının eğitim sistemini Copy-Paste yapman değil.

Şu an böyle olabilir biz katlanacağız ve katlandık ama çocuklarımız için daha çok çalışıp, onlara bunu yaşatmayacağız. Tarihten ders çıkarmazsan tarih kendini tekrarlar.
Evet çok çekmedim ama çektiğim acılarımın hiçbirini çocuklarıma yaşatmayacağım bunun için çalışıyorum zaten. Konuyla alakasız ama ailenizin değerini bilin gençler.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı