11. Sınıfta Meslekten Anadolu Lisesine Nakil

ErenTeke

Kilopat
Yer
İstanbul / Ankara
Daha fazla  
Meslek
Grafik Tasarım
Ben şu anda bir meslek lisesinde elektrik elektronik bölümü okuyorum. 10. sınıftayım okulun kapanmasına 1 ay kaldı ancak elektrikten gram anlamıyorum ve sevmiyorum. En son kafama dank etti ve anadolu lisesine geçmeye karar verdim. Biraz araştırdım ancak tam anlayamadım. Sanırım Mayıs ayında nakil başvurusu yapılamıyormuş ve 11. sınıfa geçtiğimde de artık sadece kendi alanım da nakil verebiliyormuşum bunlar doğru mu? Ben şu an nasıl puanınım yettiği bir anadolu lisesine geçebilirim? Yardım ederseniz çok sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Milli Eğitim Bakanlığı Ortaöğretim Kurumları Yönetmeliğinin 37. Maddesi c bendinde “Diğer okullardan bu okullara; onuncu sınıf öğrencileri için temmuz ayı sonuna kadar” denilmektedir.Yönetmelik gereği geçemezsin arkadaşım.

Milli Eğitim Bakanlığı Ortaöğretim Kurumları Yönetmeliğinin 37. Maddesi c bendinde “Diğer okullardan bu okullara; onuncu sınıf öğrencileri için temmuz ayı sonuna kadar” denilmektedir.Yönetmelik gereği geçemezsin arkadaşım.

Temmuz ayı sonuna kadar diyorsun işte Mayıs ayındayız.

Peki nakil işlemini nasıl yapacağım? Bir dilekçe yazıp şu an ki okulumamı vereceğim yoksa gitmek istediğim okula mı?
Gitmek istediğin okul devlet okulu ise normal kendi okuluna dilekçe vereceksin ama özel okula gitmek istersen ilk olarak gitmek istediğin okulla görüşmen lazım sonra yine şuan okuduğun okula dilekçeni vereceksin.Küçük bir not vereyim özel okula nakil çok kısa sürüyor nakil işlemin e-okul sistemini girildikten sonra karşı taraf onayladığı zaman kaydın anında gerçekleşiyor ama devlet okullarında ise aydan aya gerçekleşiyor nakil.

Gitmek istediğin okul devlet okulu ise normal kendi okuluna dilekçe vereceksin ama özel okula gitmek istersen ilk olarak gitmek istediğin okulla görüşmen lazım sonra yine şuan okuduğun okula dilekçeni vereceksin.Küçük bir not vereyim özel okula nakil çok kısa sürüyor nakil işlemin e-okul sistemini girildikten sonra karşı taraf onayladığı zaman kaydın anında gerçekleşiyor ama devlet okullarında ise aydan aya gerçekleşiyor nakil.

Bir dilekçe örneği bulabilir misiniz benim için? Özel değil normal devlet okulu.

Bir dilekçe örneği bulabilir misiniz benim için? Özel değil normal devlet okulu.
Örnek;
……. LİSESİ MÜDÜRLÜĞÜNE
……

Velisi bulunduğum okulunuz ……… sınıfı ve …… nolu ………………………………..’ın …………. ili ............…………………..………………Lisesine naklinin gönderilmesini istiyorum.
Gereğini bilgilerinize arz ederim.
ADRES: Öğrenci Velisi
TELEFON:

Örnek;
……. LİSESİ MÜDÜRLÜĞÜNE
……

Velisi bulunduğum okulunuz ……… sınıfı ve …… nolu ………………………………..’ın …………. ili ............…………………..………………Lisesine naklinin gönderilmesini istiyorum.
Gereğini bilgilerinize arz ederim.
ADRES: Öğrenci Velisi
TELEFON:

Teşekkürler, ancak internette araştırırken böyle bir haber gördüm;
Liselerde Aralık ve Mayıs aylarında nakil ve geçişler yapılamayacak - 28 EKİM 2016

Doğru mu bu?

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı