11. sınıfta temel olmadan matematikte nasıl gelişilir?

ramsteinn

Decapat
Makaleler
1
Selam, 11. sınıf TM öğrencisiyim ve sayısal derslerle aram berbat. Ne TYT matematik ne AYT ne de geometri yapabiliyorum, ben bunu temelime dayandırıyorum. Matematik benim için 5. sınıfta bitti hiçbir şey anlamıyorum ben bu matematikten aşağı yukarı 4. ve 5. sınıftan beri matematik derslerinde mal gibi bakıyorum hocaya, tahtaya. Matematiğim en iyi 65 falan geldi yani gram temelim yok. Bende sınava neredeyse 1 yıl kaldığı için çalışmak istiyorum bugüne kadar gram temel çalışmadım şimdi çalışacağım aklım başıma geldi. Evde internetten çalışacağım zaten konular basit ortaokul ve 9,10 ama hangi konudan başlamalıyım hangi kanalı izlemeliyim bilmiyorum ve çalışma taktiği falanda bilmiyorum bana bir yardım eder misiniz?

Selam, 11. sınıf tm öğrencisiyim ve sayısal derslerle aram berbat. Ne TYT matematik ne AYT ne de geometri yapabiliyorum, ben bunu temelime dayandırıyorum. Matematik benim için 5. sınıfta bitti hiçbir şey anlamıyorum ben bu matematikten aşağı yukarı 4. ve 5. sınıftan beri matematik derslerinde mal gibi bakıyorum hocaya, tahtaya. Matematiğim en iyi 65 falan geldi yani gram temelim yok. Bende sınava neredeyse 1 yıl kaldığı için çalışmak istiyorum bugüne kadar gram temel çalışmadım şimdi çalışacağım aklım başıma geldi. Evde internetten çalışacağım zaten konular basit ortaokul ve 9,10 ama hangi konudan başlamalıyım hangi kanalı izlemeliyim bilmiyorum ve çalışma taktiği falanda bilmiyorum bana bir yardım eder misiniz?

Hocam temeliniz yoksa zor, şahsen benim de temelim yok birkaç deneme yaptım ama olmuyor çok birikmiş konu var illa bir yerde takılıyorsun aynı şekil 6 sınıftan sonrası yok sanırım böyle geldik böyle gideceğiz :)

Hocam temeliniz yoksa zor, şahsen benim de temelim yok birkaç deneme yaptım ama olmuyor çok birikmiş konu var illa bir yerde takılıyorsun aynı şekil 6 sınıftan sonrası yok sanırım böyle geldik böyle gideceğiz :)

Olmuyorsa imkanın varsa özel ders falan al bence çünkü bu hayat matematiksiz olmuyor en basitinden üniversite sınavında ne yapacaksın.

Geri
Yukarı