11 ve 12. sınıfta sayısal dersler zor mu?

held06

Centipat
Daha fazla  
Merhaba, ben şu anda 10. sınıfım. 1. dönem sayısal notlarım şunlar:

Biyoloji 95.75
Fizik 87.5
Kimya 89.75
Matematik 83.5

Ben üniversitede bilgisayar mühendisi olmak istiyorum ve sayısal seçeceğim. Benim sorum şu 11 12. sınıf sayısal dersler 9 ve 10 arasında zorluk olarak çok fark var mı?
Not: Sözlü notlarım neredeyse sınav notlarımla aynı.

Merhaba, ben şu anda 10. sınıfım. 1. dönem sayısal notlarım şunlar:

Biyoloji 95.75
Fizik 87.5
Kimya 89.75
Matematik 83.5

Ben üniversitede bilgisayar mühendisi olmak istiyorum ve sayısal seçeceğim. Benim sorum şu 11 12. sınıf sayısal dersler 9 ve 10 arasında zorluk olarak çok fark var mı?
Not: Sözlü notlarım neredeyse sınav notlarımla aynı.
TYT'ye göre evet zor bazı konular ama zaten sayısalcıysanız çalışma ile yaparsınız.

11. Sınıf Fizik ölüm gibi dostum. Fakat müfredat azaltılacağı için sanırım 11. sınıf sayısalda biraz rahatlar.

Zor ders de zor konu da yok. "Sınav Koçları" insanların gözünü korkutmakta çok başarılı ve insanlar duyduğuna itimat etmede çok hevesli o kadar. Zor konu yok, bilmediğin bir şeyler var ya da kolay bir kaç konunun toplamı. Türev integrali bıraksan karakola bomba diye ihbar edecekler. Sen temel kavramlar bilmeden kümeleri, kümeler bilmeden fonksiyonu, çarpanlara ayırma bilmeden ikinci dereceden denklemleri, ikinci derecen denklem ve fonksiyon bilmeden polinom ve parabolü bilemezsin derken derken işin ucu türeve varıyor. Bunları bilen adam da üstü bir azaltıyor başa getiriyor soruyu çözüyor. Arkada asker bırakmadığın sürece kazanamayacağın savaş yok, insanlara kulak asma. Derece öğrencilerini dinle sadece ( emin ol hocaların bile yüzde doksan yanılıyor. Öyle olsa öğretmenlik yapmazlardı)

Hepiniz cevapları için teşekkür ederim gerçekten karar vermemde yardımcı oldunuz. Normalde daha erken cevap verecektim ama kısıtlama cezası verdiler.

Yeni konular

Geri
Yukarı