11000TL Sistem Toplama

Bütçe
11000TL

Kise

Decapat
Teknobiyotik X1.5 - AMD Ryzen ™ 5 3600 3.6GHz, RTX2070 Super 8GB, 16GB Ram, 500GB m.2 SSD Oyun Bilgisayarı | Teknobiyotik
Kasa: Aerocool One Eclipse olarak değiştirdim.
Monitör: https://www.hepsiburada.com/samsung...QyGIPAKu4FflmiG-V6zaP_b6wMC3BQBxoCJDQQAvD_BwE
Tercihen RX 5700 XT istemiyorum RTX 2070 Super benim için ideal. Başka bir öneriniz varsa yazarsanız sevinirim bunu al daha iyi bunu al daha kötü gibi. Çok büyük bir performans farkı olacaksa bütçemi biraz daha esnetebilirim.

Teknobiyotik X1.5 - AMD Ryzen ™ 5 3600 3.6GHz, RTX2070 Super 8GB, 16GB Ram, 500GB m.2 SSD Oyun Bilgisayarı | Teknobiyotik
Kasa: Aerocool One Eclipse olarak değiştirdim.
Monitör: https://www.hepsiburada.com/samsung...QyGIPAKu4FflmiG-V6zaP_b6wMC3BQBxoCJDQQAvD_BwE
Tercihen RX 5700 XT istemiyorum RTX 2070 Super benim için ideal. Başka bir öneriniz varsa yazarsanız sevinirim bunu al daha iyi bunu al daha kötü gibi. Çok büyük bir performans farkı olacaksa bütçemi biraz daha esnetebilirim.
Seçtiğiniz modeller bence gayet güzel.

PSU'yu High Power Performance GD 750W yapmanı öneririm. Bellekler hakkında çok bilgim yok, ben olsam XPG D41 3200MHz CL16 ile değiştiririm. D41'de Hynix C-die yani piyasadaki en kaliteli çiplerden biri bulunuyor. Kasa olarak Dark Guardian Pro estetik olarak daha güzel bence, senin tercihin tabi.

PSU'yu High Power Performance GD 750W yapmanı öneririm. Bellekler hakkında çok bilgim yok, ben olsam XPG D41 3200MHz CL16 ile değiştiririm. Kasa olarak Dark Guardian Pro estetik olarak daha güzel bence, senin tercihin tabi.
Ben de öyle düşündüm Ram'ler hakkında ama zaten HP güvenilir bir marka olduğu için pek takmadım Ram konusunda.

@Kise HP güvenilir ama belleklerin CL değeri bile yazmıyor. DDR4 belleklerini de ilk defa görüyorum. Bütçen varsa dediğim önerileri uygulamanı öneririm.

@cybber İleriye dönük olur. Diğer PSU modelleri kaliteli modeller değil. O kadar para vermişken kaliteli bir model almakta fayda var. Herhangi bir elektrik kesintisinde, voltaj dalgalanmasında bütün sistemin çöp olmasını istemeyiz. Perfomance GD'yi kendim 5700XT ve 3800X ile kullanıyorum ve memnunum. O yüzden önerdim. Diğer modellerin adı aşağıdaki Tier listesinde yok ama Performance GD Tier B+'ta yer alıyor.
Ayrıca Nvidia'nın sitesinde önerilen güç kaynağı 650W yazıyor.

Tek tek alternatif:

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı