1155 Anakarta 1155 olan her işlemci uyar mı?

KaanTural

Hectopat
Daha fazla  
Evet arkadaşlar sorum bu anakartım eski ancak yeni ekran kartı alınca darboğaz yaptı.
Anakart + işlemcimi alayım yoksa 1155 işlemciyi ben anakartıma taksam çalışır mı?
Şimdiden teşekkür ediyorum ve değerli yorumlarınızı bekliyorum .

Evet arkadaşlar sorum bu anakartım eski ancak yeni ekran kartı alınca darboğaz yaptı.
Anakart + işlemcimi alayım yoksa 1155 işlemciyi ben anakartıma taksam çalışır mı?
Şimdiden teşekkür ediyorum ve değerli yorumlarınızı bekliyorum .
Anakartın sitesinde işlemci destek listeleri mevcuttur. Hangi yazılımda hangi işlemci çalışır onları kontrol edebilirsiniz.

LGA 1155 Anakartlar 6x ve 7x olmak üzere iki çipsete sahipler. Sırasıyla 2. ve 3. nesil işlemcilerle uyumlu olarak çalışabiliyorlar. Ancak H67 çipsete sahip anakarların Rev. B3 ve sonrası özellikteki çiplere BIOS güncellemesi ile 3. Nesil işlemciler takılabiliyor. Bunlara ek olarak H67 ler üretim hatalı oldukları için toplatılmıştı. 6 Sata portun 4 tanesi zamanla bozuluyordu. Soruna gelirsek eğer, işlemcin anakartınla uyumlu. Bu durum intelin tick tock üretim mekanizmasıyla oluştuğundan bahsetmeden geçmek olmaz. Şu anda da 7. nesil işlemciler 6. nesil anakartlarla (H,B,X, Z, 110, 150, 170 vs vs) BIOS güncellemesi ile uyumlu olabiliyor.

Bende dell mt 790 pc var. İşlemcim i5 2400 işlemciyi değiştirmek istiyorum. hangi işlemcileri takabilirim.

Dosya Ekleri

• Adsız.jpg
    Adsız.jpg
    107,5 KB · Görüntüleme: 92
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı