12.000 lümen xenon far muayeneden geçer mi?

Berkay_00

Decapat
Trendyol'da bulduğum bu xenon ampul ufuk çizgisi ayarı olduğu için göz almadığı söyleniyor. Muayeneden geçmeme gibi bir durumu olur mu? Hiç riske atmayıp orijinal ampüllerle mi muayeneye gideyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Led olan ampüller geçiyor. Xenon değil bu ampül. Muayeneden geçer. Bir sıkıntıda muayene tekrarı zaten ücretsiz. Kendiniz değiştirmiyorsanız 300 lira veya daha fazla işçiliğe gerek yok. 8000lümenle 3 muayene geçtim sıkıntı yaratmadılar.

Yine de orjinalle gitmenizi tavsiye ederim değiştirmesi kolaysa.

Geçen yolda giderken karşıma bir araba geldi uzunları aç kapat yaptı gözüm kör oluyordu normal far değil de çoooook fazla aydınlık Ti araba ışıkları bunlar muayneden geçmiyor mu?

Geçen yolda giderken karşıma bir araba geldi uzunları aç kapat yaptı gözüm kör oluyordu normal far değil de çoooook fazla aydınlık Ti araba ışıkları bunlar muayneden geçmiyor mu?
Düzgün ayarlandıktan sonra karşıdakinin gözünü çok parlak olmadıkça almaz ama bizim millet kısa far açısını yukarı ayarlıyor, kısa farlar bile gözünü kör ediyor insanın.

Bir tanıdığım 12000 taktırmıştı. Ucuz bir şey galiba. Far ayarı yapılsa da orijinal far gibi ayarlanmıyordu. En aşağı alsa da en yukarı alsa da yükseklik değişimi gözle neredeyse görülmüyordu. Çok yüksekte ve parlak olduğu için göz alıp sellektör atıyorlardı. Konuyu açma amacım da tam olarak buydu. Muayeneye gidecekleri zaman ampülleri değiştirecekler diye biliyorum.

Bir tanıdığım 12000 taktırmıştı. Ucuz bir şey galiba. Far ayarı yapılsa da orijinal far gibi ayarlanmıyordu. En aşağı alsa da en yukarı alsa da yükseklik değişimi gözle neredeyse görülmüyordu. Çok yüksekte ve parlak olduğu için göz alıp sellektör atıyorlardı. Konuyu açma amacım da tam olarak buydu. Muayeneye gidecekleri zaman ampülleri değiştirecekler diye biliyorum.
Dışarıdan alınan ampüllerin hiçbiri aracın orijinalinde olan beyaz ledler gibi kusursuz gözükmüyor. Her türlü küfür sebebi ki piyasada bulunan çoğu takılanlar 6000lümen ki onlar bile rahatsız ediyor. 12000 çok gerekli değilse 6 yada 8 bakabilirsiniz. Aracınızı bilmiyorum ama H7'yi benim Polo için kullanıyorum kendim çıkar tak yapamıyorum. Sebebi soğutmasından kaynaklı tam sokete girmiyor(sizin araç için bilmiyorum) ya ampül ayaklarını kesmek gerekiyor yada yapıştırmak yani zahmetine değer mi siz tartın.

Dışarıdan alınan ampüllerin hiçbiri aracın orijinalinde olan beyaz LED'ler gibi kusursuz gözükmüyor. Her türlü küfür sebebi ki piyasada bulunan çoğu takılanlar 6000LÜMEn ki onlar bile rahatsız ediyor. 12000 çok gerekli değilse 6 ya da 8 bakabilirsiniz. Aracınızı bilmiyorum ama h7'yi benim polo için kullanıyorum kendim çıkar tak yapamıyorum. Sebebi soğutmasından kaynaklı tam sokete girmiyor(sizin araç için bilmiyorum) ya ampul ayaklarını kesmek gerekiyor ya da yapıştırmak yani zahmetine değer mi siz tartın.

Dacia sandero stepway var 2020 kitaptan baktım H7 kullanıyor. 16 Eylül'de muayenesi var. Oradaki adama sorarım bilgi alırım hangi durumlarda geçip geçmeyeceği hakkında. Muayene çıkışı taktırırım. Zaten 1 kere taktırsam görmüş olurum neyin nasıl yapıldığını. Sonrakinlerde kendim hallederim.

Geri
Yukarı