12.000 TL Adobe programları için laptop önerisi

Bütçe
12.000TL

ncl

Hectopat
Makaleler
3
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
MSI H55M-E23 Mainboard
i3 550 3.20GHz
2x 2GB DDR3 RAM
AMD Radeon 5570 2GB
WD Green 240GB Sata SSD
Windows 10 21H2 Ognitorenks Edition
Meslek
Muzik Produktoru & Grafik Tasarim ve Video Editoru
Oncelikle herkese merhaba, 5 ay oncesine kadar eski bir bilgisayarim vardi, her ne kadar eski ve dusuk sistemli olsa da beni mutlu eden nadir seylerden biriydi. Yazin para biriktirip yeni bir bilgisayar almak istiyorum. Bütçem maksimum 12K.

İslemci olarak Intel olursa daha iyi olur, ekran karti fark etmez. 512 GB veya 1TB olsa iyi olur. RAM 8/12/16 olsa yeterli olur, sonradan ek RAM alip takabilirim.

Batarya bitme suresi 3-4 saat olsa yeterli, ekran cozunurlugu 1920x1080 olsa iyi olur. Laptopu daha cok Adobe programlari ve FL Studio icin kullanacagim, arada sirada minecrsft ve CS:GO girerim ama iyi sistem isteyen ve hafizayi dolduracak oyunlari oynamam.

Kriterlerime gore oneriniz var mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Fiyat aralığında iyi bir tercih olabilir. (Bu fiyat aralığında harici grafik kartlı çok zor)
Peki ya hangi ekran kartiyla neredeyse ayni performansi verir? Onceden masaustunde Radeon 5570 kullaniyordum da ona gore kiyaslama yapacagim.

Peki ya hangi ekran kartiyla neredeyse ayni performansi verir? Onceden masaustunde Radeon 5570 kullaniyordum da ona gore kiyaslama yapacagim.

Önerilenler önceki kullandığınız kartın üzerinde bir performans verecektir. (Sonuçta RAM'den besleneceği için fiyat aralığından dolayı en iyi performans bu cihazlarda olur)

Kardeşim 2 gün önce MSI GT73VR satın aldım o paraya ve hamdolsun diyorum 32 GB RAM 6820hk işlemci GTX1070 masaüstü ekran kartı mevcut içinde 750GB SSD ve 1TB 7200RPM hard diskte cabası. İnşallah sana da denk düşer alırsın araştır derim. Sarı sitede 15K'ya var istersen az daha kıy al derim.

Kardeşim 2 gün önce MSI GT73VR satın aldım o paraya ve hamdolsun diyorum 32 GB RAM 6820hk işlemci GTX1070 masaüstü ekran kartı mevcut içinde 750GB SSD ve 1TB 7200RPM hard diskte cabası. İnşallah sana da denk düşer alırsın araştır derim. Sarı sitede 15K'ya var istersen az daha kıy al derim.
Hayirli ugurlu olsun senin adina heyecanlandim. Elimde para olsa hemen alirim ama maalesef hic param yok. Yaz sonunda kazandigim parayla alacagim insallah.

Geri
Yukarı