12.000TL sistem toplama

Yalnız çözünürlük arttıkça ekran kartına düşen yük artacağı için 1440P çözünürlükte fark daha da azalır. :)
Bende onu diyorum zaten 😂😂

Zaten siz konu sahibine 3700x önerirken 1080p de kullanacağını sanıyorsanız forumdan silin bence hesabınızı.

Hem yayını kodlayacak hemde 1080p de RTX2080 i besleyecek 😂😂 çay kahve de koyuyomuymuş yav o 😂😂
Neyse bukadar boş konuşmana devam edemeyeceğim. Demek istediğim özetle şu, bu sistem zaten 1440p de kullanılır. RTX2080 için 3600x ve 240mm sıvı soğutma gayet iyi ve yeterlidir. Ama 3700x alınıp bir süre stok soğutucuyla idare edilebilir, daha sonrasında sıvı soğutucu alınır. Sonuçta bu bütçe meselesi, isteyen 3950x de takar :)

Sinerji'den mi topladınız?
İtopyadan topladık dostum.

Bende onu diyorum zaten 😂😂

Zaten siz konu sahibine 3700x önerirken 1080p de kullanacağını sanıyorsanız forumdan silin bence hesabınızı.

Hem yayını kodlayacak hemde 1080p de RTX2080 i besleyecek 😂😂 çay kahve de koyuyomuymuş yav o 😂😂
Neyse bukadar boş konuşmana devam edemeyeceğim. Demek istediğim özetle şu, bu sistem zaten 1440p de kullanılır. RTX2080 için 3600x ve 240mm sıvı soğutma gayet iyi ve yeterlidir. Ama 3700x alınıp bir süre stok soğutucuyla idare edilebilir, daha sonrasında sıvı soğutucu alınır. Sonuçta bu bütçe meselesi, isteyen 3950x de takar :)
Hocam yanıtlarınızı okudum fakat uzun ömürlü bir karta bir o kadar da uzun ömürlü bir daha üst segment bir işlemci takılabileceği kanısında oluduğumdan 3700x koydum ve işlemci soğutucusu işlemciyi upgrade etmekten daha kolaydır diye düşünüyorum :) Ayrıca kimin hangi çözünürlükte ne şekilde hangi amaçlarla kullanacağını pek bilemeyiz. Kasanın genel olarak uyumuna ve ömrüne bakarak pek fazla upgrade mecburiyeti çıkarmadan böyle bir öneri yaptım. Tabii karşı önerinizi yapabilirsiniz fakat şu şöyle diyorsan forumdan hesabını sil gibi yorumlara girmeyin lütfen herkesin kendi düşüncesidir :)

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı