12.500 TL sistem önerisi

Bütçe
12.500

furkancetinkol

Kilopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
12.500 TL'ye kadar sistem önerisi istiyorum. Monitör vs hariç sadece kasa. AMD ekran kartı olmasın teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:

Bütçe dahilinde kalan bir sistem ön tarafı mesh yapıda ve güç kaynağı da Frisby'den daha iyidir, işlemci olarak çok az daha iyidir ancak en büyük avantajı bence yükseltmeye daha uygun bir sistemdir ilerisi için.
Ekleme: Böyle bir sistem buldum hocam Nvidia istediğiniz için ;

Son düzenleme:
bu bütçede daha iyisi yok sanırım arkadaşlar alınır mı ?
DOST KAYAOGLU-DK4 INTEL / INTEL i3-12100F / ASUS Radeon DUAL RX 6600 8GB / 16GB RAM / 500GB M.2 SSD Gaming Bilgisayar - Gaming.Gen.TR
amd ekran kartı beni ürkütüyor.Ayrıca rx 6600 ekran kartında rtx açabilir miyim oyunlarda?
Herhangi bir problemle karşılaşma olasılığınız %1-2 o yüzden sıkıntı çıkmaz. Bu arada rtx diye bir özellik yok onun adı rt (ray tracing) rx 6600’de de açabilirsiniz fakat tavsiye etmiyorum bence en az 3070 6700 XT gibi kartlarda kullanılmalı. Yeni oyunlar da fps’yi düşürebilir.

bu bütçede daha iyisi yok sanırım arkadaşlar alınır mı ?
DOST KAYAOGLU-DK4 INTEL / INTEL i3-12100F / ASUS Radeon DUAL RX 6600 8GB / 16GB RAM / 500GB M.2 SSD Gaming Bilgisayar - Gaming.Gen.TR
amd ekran kartı beni ürkütüyor.Ayrıca rx 6600 ekran kartında rtx açabilir miyim oyunlarda?
AMD genel olarak sorunları 6xxx serisinde çözdü ve çözmeye de devam ediyor. Stabil sürüm bir ekran kartı driverı indirdiğinizde sizi üzecek bir sorunla karşılaşacağınızı düşünmüyorum. AMD'nin de ray tracing için bir özelliği var ancak NVIDIA bu konuda daha güçlü. Ayrıca AMD'nin FSR'ı, NVIDIA'nın DLSS'ine neredeyse eşit.

RX 6600 olan işlemci ve ekran kartı konusunda daha iyi (RX 6600, RTX 3060'a eşit bir kart), RTX 3050 olan işlemci ve ekran kartı konusunda daha zayıf. Diğer parçalarda ikisi de fena değil. Seçim sizde, eğer AMD beni gerçekten ürkütüyor diyorsanız RTX 3050 olanı alabilirsiniz. İkisi de genel olarak üzmez ancak RX 6600+i3 12100f, RTX 3050+Ryzen 5 5500'den daha güçlü bir kombinasyon.

Yeni konular

Geri
Yukarı