12 CM F/P kasa fanı tavsiyesi

Paytak Penguen

Kilopat
Makaleler
3
Merhaba. Kasam için F/P kasa fanı arıyorum. Fan başına 30 lira kadar bir bütçem var ve 3 tane almayı düşünüyorum. RGB olma şartı yok. Soğutması daha önemli. PWM özelliği sanırım fan hızının ayarlanmasını sağlıyor. Şart değil, ancak fanların uçak motoru gibi ses çıkarmasını istemiyorum.
Benim kısa bir araştırma ile hem ucuz, hem de kağıt üzerindeki verilere göre beğendiğim fan, Arctic P12. ancak sizlerin de görüşünü almak istiyorum.

PWM olmayanını aldım. Üfleme konusunda başarılı ancak montajlaması zor, ve beceremedim sanırım, havada duruyorlar bildiğin (üst kısma montajladım delikler var).
Anakartımda DC Mode'a aldığımda hız kontrolü yapabiliyorum. Ayrıca fan güzel, hızlı, sessiz, kaliteli.

Bende bu modeli alıcam ama PMW siz mi alsam PMW li mi bilmiyorum. Hız ayarı PMW siz ayarlanabiliyorsa bende normalin alırım. Kaç derece düştü bu arada sıcaklık ?

Bende bu modeli alıcam ama PMW siz mi alsam PMW li mi bilmiyorum. Hız ayarı PMW siz ayarlanabiliyorsa bende normalin alırım. Kaç derece düştü bu arada sıcaklık ?
Bilmiyorum dikkat etmedim, çok oynayamadım zaten.
B450A Pro anakartım var, SYS_FAN'lara taktım. DC Mode seçip işlemci sıcaklığına göre 4 farklı hız kademesi seçebiliyorum. Öneririm ben, bu fiyata daha iyisi olacağını sanmıyorum. İkisi 61'e geldi kargo yüzünden.

Bence 10 lirada daha fazla ver PMW li al derim. Hem hız ayarı ile uğraşmazsın hem garanti süresi bile daha fazla. Bu demek oluyor ki daha sağlam.

Bence 10 lirada daha fazla ver PMW li al derim. Hem hız ayarı ile uğraşmazsın hem garanti süresi bile daha fazla. Bu demek oluyor ki daha sağlam.
Bu model sence nasıl ?

Bu model sence nasıl ?

Sadece Dark RGB Kit'ler ile uyumludur diye yazıyor. 6 pinli yani direk anakarta takılmıyor yanlış bilmiyorsam. Yani bunu alınca bir de Dark RGB Kit almak gerekiyor anlaşılan.

Yani şöyle set almak gerekiyor anladığım kadarıyla. Ayrıca RGB kit satılıyor mu bilmiyorum.

Bilmiyorum kullanmadım ama RGB fanların soğutması çok iyi olmuyor deniliyor. Yani olsa bile olanların fiyatları çok yüksek olmalı.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı