12 GB RAM telefonlar için gerekli mi?

Bütçe
16000-19000

BerkayBilgin1

Hectopat
Daha fazla  
Poco X6 Pro modelini almayı düşünüyorum (farklı öneriniz varsa yazabilirsiniz) ve iki farklı RAM seçeneği mevcut (8 GB/12 GB). Halihazırda Galaxy S10+ kullanıyorum ve 5 senedir kullanıyorum. Alacağım bu modeli de 4-5 sene kadar kullanmayı düşünüyorum. Gelecekteki uygulamalar ve halihazırdaki uygulamalara bu süre zarfında yapılacak güncellemeler düşünüldüğünde 8 GB yeterli olur mu yoksa 12 GB mi seçmeliyim. Telefonda oyun her zaman olmasa da oynayan bir insanım ve eğer hoşuma giderse genshin gibi kastıran oyunlar da oynadığımda oluyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
İleride RAM şişecektir. Sürekli güncelleme sonrası RAM'i şişiryorlar planlı eskitme yapıyorlar. Ama 8 GB da yeterli rahat edeyim dersen 12 olanı al.

8GB da yeter ama X6 Pro'ya çok oyun oynamiyorsanız geçmenizi hiç önermem bazı alanlarda geri bile gidersiniz. Tavsiyem pilini yenileyip öyle kullanmanız.

Oyun önceliğiniz değilse X6 Pro önermem. O fiyatlarda S22 var. Çok daha iyi bir telefon.
Fakat S22'nin Antutu puanını X6 pro'nun altında gördüm doğru mu?

8GB da yeter ama X6 Pro'ya çok oyun oynamiyorsanız geçmenizi hiç önermem bazı alanlarda geri bile gidersiniz. Tavsiyem pilini yenileyip öyle kullanmanız.
Yok ya telefonun hiç güncelliği kalmadı değiştirmeyi düşünüyorum. Çoğu kişi 2-3 senede değiştiriyor o yüzden zamanı geldi

Yok ya telefonun hiç güncelliği kalmadı değiştirmeyi düşünüyorum. Çoğu kişi 2-3 senede değiştiriyor o yüzden zamanı geldi
X6 Pro daha iyi bir işlemciye sahip fakat oyun oynamayı en ön planda tutmayan kullanıcılar için S22 daha iyi bir tercih. İşlemci dışında diğer özelliklerin çoğunda S22 daha önde.

X6 Pro'ya geçerseniz işlemci dışında bir attınız olmaz. Sadece ama sadece oyun için belki alınabilir ama almamanızı tavsiye ederim.

Yeni konular

Geri
Yukarı