12. sınıf staj zorunlu mu?

Meslek lisesi öğrencisiyseniz 12. sınıftayken zorunlu staj uygulaması var. ATP ve AMP diye ayrılanları var bir de ve ATP öğrencileri, yazın sadece 40 gün gidiyordu diye hatırlıyorum. ATP mi yoksa AMP bölümü müsünüz?

Meslek lisesi öğrencisiyseniz 12. sınıftayken zorunlu staj uygulaması var. ATP ve AMP diye ayrılanları var bir de ve ATP öğrencileri, yazın sadece 40 gün gidiyordu diye hatırlıyorum. ATP mi yoksa AMP bölümü müsünüz?
AMP hocam.

@goktug.59, haftada 2 gün okul, 3 gün staj şeklindeydi diye hatırlıyorum. Bu bir sene boyunca devam ediyor ve sene sonunda staj bitirme adı altında bir sınava giriyorsunuz. Onu da başarılı geçmek zorundasınız. Normalde böyle olması gerek. Müfredat ya da yönetmelik değiştiyse bilemiyorum, meslek bölümü hocalarına sorarsan daha net bilgi vereceklerini düşünüyorum.

Hocam 40 falan değil direkt sene boyunca gitmek zorundasın. Mesela benim bir arkadaşım vardı tanıdık bir yere girdi. Adama da söyledi ben gelmiyim sende bana para verme dedi. Adam da kabul etti 1 sene boyunca hiç staja gitmedi sadece okula gitti. O şekilde sene bitti. Hocan da tanıdıksa rahatsın, değilse bile 3 ayda bir geliyor zaten hocalar. Yerini de tam söylemezsin gelirken seni aramak zorunda kalır arayınca da iş yerine geçersin takılırsın. Arkadaşımın yaşadıklarından alıntıladım. Umarım senin de işine yarar :D.

@ququleta, ATP bölümlerindeki öğrenciler stajını yazın yazıyor. AMP bölümü öğrencileri de sene boyunca gidiyor ve dediğiniz gibi naylon staj da yapılabilir. Bunun için iş yeriyle anlaşmak gerek.

Yeni konular

Geri
Yukarı