12. sınıfa geçmeden ne tavsiye verirsiniz?

doguihsan

Hectopat
Daha fazla  
Herkese merhaba, kendi kaygılarımdan dolayı bu durumu başka insanlara paylaşıp gerek tecrübelerinden yararlanmak gerekse fikir alışverişi yapmak için bu konuyu açıyorum. Bu sene 11 bitti ve 12.sınıfa geçeceğim şu anda TYT netlerim yaklaşık olarak 75-80 arasına yakın. AYT kısmındansa 12. sınıfı hiç görmediğim için çözmeyi denemedim. TYT konu eksiğimin belli başlı derslerde fazla olduğunu düşünüyorum. Bu yaz TYT'yi mi bitirmeliyim yoksa sınavlardaki hatalarımın üzerine mi gitmeliyim? Ayrıyeten sıkı çalışmayla ciddi dereceler yapabilecek hale gelebilir miyim ve bunun için ne önerirsiniz?

TYT ve bence organik kimya, AYT fizik bitirilmeli. Ayrıca AYT matematiğe başlanmalı. Ayt fizik ve organik kimya ikinci döneme bırakılınca kavranması zor oluyor.

Önce TYT'de eksik olduğun konuların üstüne git bence.

Daha sonra 11. sınıf konularını bi tekrar et sonra testlerini çöz. Vaktin kalırsa 12. sınıf konularına başlarsın.

TYT Matematikte köklü ve üslü sayılar, fonksiyonlar. TYT Kimyada matematiksel hesaplamalar ve mol kavramı konularını iyice özümse. AYT'nin temelini oluşturuyor çünkü bu konular.

TYT ve bence organik kimya, AYT fizik bitirilmeli. Ayrıca AYT matematiğe başlanmalı. AYT fizik ve organik kimya ikinci döneme bırakılınca kavranması zor oluyor.

Evden organik bitirilebilir mi YouTube üzerinden bir de kanal önerirseniz çok memnun olurum.

Önce TYT'de eksik olduğun konuların üstüne git bence.

Daha sonra 11. sınıf konularını bir tekrar et sonra testlerini çöz. Vaktin kalırsa 12. sınıf konularına başlarsın.

TYT matematikte köklü ve üslü sayılar, fonksiyonlar. TYT kimyada matematiksel hesaplamalar ve mol kavramı konularını iyice özümse. AYT'nin temelini oluşturuyor çünkü bu konular.

Bende 11. sınıfı tekrar etmeyi düşünüyorum ama TYT'ye sıfırdan mı başlamalıyım bilemedim.

Evden organik bitirilebilir mi YouTube üzerinden bir de kanal önerirseniz çok memnun olurum.

Bende 11. sınıfı tekrar etmeyi düşünüyorum ama TYT'ye sıfırdan mı başlamalıyım bilemedim.
60-70 net yapıyorsan sıfırdan başlama.
Coğrafya için Coğrafya'nın Kodları kanalından TYT serisini bitir.
Tarih konusunda biraz çalışıp not çıkarsan iyi olur.

Zaten felsefe ve din paragraf tarzında geliyor daha çok. Sadece terimlere aşina olman lazım.

Onun dışında deneme çözerek eksiklerine bak o konulara çalış. Zaten anlarsın hangi konuda eksiğin olduğunu.

Kimya kanalı için Benim Hocam kanalını öneririm. Şu an her denemede 10 net üzeri yapıyorum sadece o kaynaktan çalıştım.

Sakın ama sakın...
Yarın yaparım deme. Her şeyini planla ve erteleme. Çok pişman oluyorsun. Çevreni umursama, kim ne derse desin önüne bak.

Yeni konular

Geri
Yukarı