12. sınıfta dershaneye gitmek mantıklı mı?

Kanka ne durumdasın? Ben de dershaneye gitmekle gitmemek arasındayım şu an, seneye 12. sınıfım fikrini almak isterim.

Şu an istediğim gibi ilerliyor ve iyi ki gitmemişim diyorum. Çünkü zaman kesinlikle yetmiyor. Bir de dershaneye gitsem istediklerimi yapamayacağım ve herkesin uymak zorunda olduğu bir sisteme boyun eğmek zorunda kalacağım. Herkesin eksik olduğu yerler bambaşka. Kısaca gitmeni önermiyorum. Okul ile beraber gitmiyor. Hele benim gibi okul programın varsa...

Kanka ne durumdasın? Ben de dershaneye gitmekle gitmemek arasındayım şu an, seneye 12. sınıfım fikrini almak isterim.
Dostum bu arada konuya tekrar göz gezdirdim de yukarıda bir arkadaş okul ile dershane bir olunca bireysel çalışmaya zaman kalmıyor demiş. Bu adam kesinlikle haklı çıktı.

Şu an istediğim gibi ilerliyor ve iyi ki gitmemişim diyorum. Çünkü zaman kesinlikle yetmiyor. Bir de dershaneye gitsem istediklerimi yapamayacağım ve herkesin uymak zorunda olduğu bir sisteme boyun eğmek zorunda kalacağım. Herkesin eksik olduğu yerler bambaşka. Kısaca gitmeni önermiyorum. Okul ile beraber gitmiyor. Hele benim gibi okul programın varsa...

Dostum bu arada konuya tekrar göz gezdirdim de yukarıda bir arkadaş okul ile dershane bir olunca bireysel çalışmaya zaman kalmıyor demiş. Bu adam kesinlikle haklı çıktı.
Sanırım sadece denemelerine gireceğim. Konu anlatım yönünden tam olarak verim alabileceğimi sanmıyorum. Bir de ödev falan veriyorlarmış onları yetiştirmeye uğraşamam. Teşekkür ederim cevabın için, başarılar.

Sanırım sadece denemelerine gireceğim. Konu anlatım yönünden tam olarak verim alabileceğimi sanmıyorum. Bir de ödev falan veriyorlarmış onları yetiştirmeye uğraşamam. Teşekkür ederim cevabın için, başarılar.

Geometri çalış. Orijinal veya 3D kitabını adamakıllı bitir. Eğer yaparsan dediğimin kıymetini 12. sınıfta çok iyi anlayacaksın. Bir de Bilgi Sarmal problem kitabını adamakıllı bitir. İçerisindeki tüm soru tiplerini bil. Kendine yapabileceğin en büyük iyiliği söyledim. Bunları yaz tatilinin sonuna kadar kesinlikle yapmış ol. Başarılar diliyorum. Deneme olarak ise dershane ile anlaşmana gerek bile yok. Çok ciddiyim. Çünkü fahiş fiyat çekiyorlar ve yaptıkları şeyi yapman çok kolay. Okul denemelerindeki eksik olduğun konulara çalış. Zaten eksiklerini biliyor olacaksın. Eksiklerin varken sürekli denemeye girmen tamamen saçma bir durum olur. Bazı Türkiye geneli denemeler oluyor ve bunlara internetten kayıt yapıp girebiliyorsun. Bir de endeneme diye deneme yapıyorlar ve üniversitede gidiyorsun. Bu denemelere girmeni öneririm. Yılda iki kez oluyor. Sen 3 kere girebilirsin. Bir de MSÜ sınavına girerek prova yapmış olursun. Gerçek sınava kadar 4 kere üniversitede o ortamı yaşamış olursun. Umarım yardımcı olabilmişimdir. Başarılar diliyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı