12 yaşında 1.44 boy normal mi?

Bildiğim taktikleri vereceğim
1) Tabağında hiçbir lokma kalmasın.
2) Yatmadan önce süt iç
3) Beslenmene dikkat et. (internetten araştır. Benim diyeceğim yiyecekler ile doktorların dedikleri bir olmayabilir. Ama doktorlar da süt ve süt ürünlerini öneriyor)
4) Akşam 11 ile gece 3 arasında uyuman gerekir. Büyüme hormonu en çok bu aralıkta salgılanır.
5) İp atla, yüz, basketbol filan oyna. Voleybol da olur. İp yoksa sabit bir şekilde en yükseğe zıpla. Ama bunu 1 defa filan yapma. Ben 30 tane yapıyorum. Bir tane kanun vardı her zıpladığında kemiklerine bir şeyler oluyordu. O kanunu bulup yazarım daha sonra.
En önemlisi!!
boy %80-60 oranında genetiktir.

Annen ile babanın boyu kaç ? Bazen sen ne yaparsan yap boyun uzamaz. Çünkü boyda en önemli faktörlerden biri genetiktir. Bazıları bara asılı durma filan diyor. Ne kadar doğru bilmiyorum tabii.
Daha ergenliğe girmemişsin. Girince boy atarsın.

Son düzenleme:
Ben 13 yaşında 1.78'dim. Ama ben çok uzundum. Şimdi ise 17 yaşındayım ve 1.92'yim.Ve 1.44 çok kısa. Boyunun uzaması içinse bol bol protein tüket. Doktora da gidebilirsin. Ama basketbol kursuna yazılmanı tavsiye etmem. Çünkü pek de işe yaramaz.

Doktora soracaksan hastaneye git. Yardım istiyorsan da saygılı ol.

Çok az.

Technopat'ta her türden insan vardır büyük küçük doktor mühendis ve Technopat ne için kurulmuş insanların sorunlarını insanlara her tür konuda yardım etmek için kurulmuş bir platform. Ben burada bilen kişilerden yardım istedim siz ise boyle konuşuyorsunuz.

Son düzenleyen: Moderatör:
Technopat'ta her türden insan vardır büyük küçük doktor mühendis ve Technopat ne için kurulmuş insanların sorunlarını insanlara her tür konuda yardım etmek için kurulmuş bir platform. Ben burada bilen kişilerden yardım istedim siz ise boyle konuşuyorsunuz.
Anlamanı istediğimiz burada doktor yok. Bilmek için o mesleğe sahip olmaya gerekte yok. Arkadaşlar bu konu hakkında bilgiye sahip ve bilgilerini paylaşıyorlar. Siz gelmiş onlara "boş boş konuşuyorsunuz." diyorsunuz.

Sen beslenmene dikkat et. Olay genetik ama beslenme ve spor etkili. 19 yaşındayım bizim ailede 1.80 den uzun insan yok. 1.83 oldum. 22 yaşına kadar falan şansın var. 1.80 zorlayabilirsin ama hiç uzamayadabilirsin sana garanti veremez kimse. O yüzden sen sağlıklı yaşamına dikkat et daha çok küçüksün. Ve boyu kafana fazla takma. Önce insan ol. En büyük komutanlar vs. ortalama boyları 1.70 tir :)

Geri
Yukarı