12 yaşında nerede çalışılabilir?

Restoran iş hayatı için daha iyi bir seçenek olur ilerisi için. Patronun yanında ve iş arkadaşlarıyla çalışmayı, insanlara nasıl davranmayı öğrenir.

Restoran işinde para var küçük yaşlı arkadaşlarımız için. Büyük yerler 1500 TL + tip (bahşiş) veriyor. 1700 1800 TL para yapıyor. 10 saat çalışma saati. Biraz seni bitirirler ama bu yaşta iyi para.
Aynen bahşiş bile var. Ama küçük olduğunuz için komi olarak başlarsınız işe. Bu arada mesai saatleri 8-4, 4-12 ve 12-8. Meslek hayatınıza katkı sağlar ve hayatınızı öğrenmek için iyi bir fırsat. Bu arada yazın 4500-5000 TL bilgisayar alabilirsiniz.

Derslerine çalışma, dersler zaten bebeklerin anlayacağı kadar kolay, bu yaşta kendini geliştirmeye bak, internet de sınırsız neredeyse bilgi var, her konuda eğitimler var, Yeni bir dil, yazılım dili yada değişik hobiler edin, çalışmak bir işine yaramaz. Ailenin durumu yok sanırım bilgisayar almaya sende o yüzden istiyorsun, konu açılalı çok olmuş gerçi şu an son durum ne bilmiyorum ama elin de ki imkanlar ile kendini geliştir, ailenin durumu olunca sana bilgisayar da alıcaktır. 10 Sene aynı bilgisayarı kullanmıştım durumumuz olmadığı için.

Derslerine çalışma, dersler zaten bebeklerin anlayacağı kadar kolay, bu yaşta kendini geliştirmeye bak, internet de sınırsız neredeyse bilgi var, her konuda eğitimler var, Yeni bir dil, yazılım dili yada değişik hobiler edin, çalışmak bir işine yaramaz. Ailenin durumu yok sanırım bilgisayar almaya sende o yüzden istiyorsun, konu açılalı çok olmuş gerçi şu an son durum ne bilmiyorum ama elin de ki imkanlar ile kendini geliştir, ailenin durumu olunca sana bilgisayar da alıcaktır. 10 Sene aynı bilgisayarı kullanmıştım durumumuz olmadığı için.
Edit: Bilgisayarı aldım ve durumumuz hâla iyi değil ailem taksitle ödüyor. Bilgisayarım F600 i5 7200u işlemcili. Ama şu an elimde olan çalışmayan ps3 slim harddisk değiştirip formatını atınca satacağım (yazın) 600 liraya ondan sonra üstüne para ekleyip ps4 alacağım da bana iş lazım çünkü ailem zaten sıkışık. Yine de önerebilir misiniz?

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı