12 yıllık lastik kullanılır mı?

Böyle Letgo'dan vs 2019'dan yeni lastikler alsam işimi görebilir miyim diş ömrüne vs bakarak.
Düzgün bir şey bulursanız işinizi görür. Hem Letgo'ya göz atın. Hem de oto lastikçilere bir bakın. İş görür çıkma lastikler olur. Fiyat hangisinde ucuz ise oradan alırsınız. Bir de arka lastikler çok mu bitik durumda. İdareten elinize para geçene kadar önleri arkalarla değiştirebilirsiniz. Tabi yavaş kullanmak şartıyla. Olası bir viraja girerken veya makas atarken falan arkayı savurabilir.

Düzgün bir şey bulursanız işinizi görür. Hem Letgo'ya göz atın. Hem de oto lastikçilere bir bakın. İş görür çıkma lastikler olur. Fiyat hangisinde ucuz ise oradan alırsınız. Bir de arka lastikler çok mu bitik durumda. İdareten elinize para geçene kadar önleri arkalarla değiştirebilirsiniz. Tabi yavaş kullanmak şartıyla. Olası bir viraja girerken veya makas atarken falan arkayı savurabilir.
Şuan kullandığım lastiklerde viraj konusunda sıkıntı yaşamadım. Viraja sert girmeyi seviyorum o halde bile kayma yaşamadım. Fren yaptığımda bazen kuru düz yolda bile kayıyor.

Arkadaşlar lastiklerin eski olduğunu biliyorum ama aracımdaki lastikler son derece kötü. Düz yolda fren yaptığımda bile kayıyor dün kazadan döndüm buzlu yolda. Elimde bu tarz 2 lastik var önlere taksam idare edebilir miyim? Öğrenciyim öyle lastik alabilecek pek durumum yok şu anda fotoğraflarını bırakıyorum yardımcı olursanız sevinirim. Araç focus MK1 1.6HB

Düzeltme lastik yılı 12 senesi 43. hafta.
Lastiklerin ömrü var. Hiç kullanılmasa dahi 10 yaşındaki bir lastik uygun görülmüyor. Özellikle kış lastiklerinde daha çok sertleşme ve çatlama oluyor yaz lastiklerinden daha az dayanımı olduğunu düşünüyorum. Biraz araştırırsanız özellikle bazı markalarda 3-4 kış kullanımdan sonra bile sertleşme ve yol tutuş ile alakalı şikayetler görürsünüz.

Arkadaşlar lastiklerin eski olduğunu biliyorum ama aracımdaki lastikler son derece kötü. Düz yolda fren yaptığımda bile kayıyor dün kazadan döndüm buzlu yolda. Elimde bu tarz 2 lastik var önlere taksam idare edebilir miyim? Öğrenciyim öyle lastik alabilecek pek durumum yok şu anda fotoğraflarını bırakıyorum yardımcı olursanız sevinirim. Araç focus MK1 1.6HB

Düzeltme lastik yılı 12 senesi 43. hafta.
Kullan şu an lastiklee 900-1200TL arası.

Dosya Ekleri

• IMG-20230108-WA0024.jpeg
    IMG-20230108-WA0024.jpeg
    113,5 KB · Görüntüleme: 34

Yeni konular

Geri
Yukarı