120-180 TL arası mouse önerisi

akiyorm

Hectopat
Arkadaşlar dün SteelSeries Rival olan mouseumu oyunda rage geçirerek kırdım. Sol tıkı basmıyor ve turuncu ışığıda çalışmıyor anlicağınız şekilde bozuldu. FPS oyunları oynuyorum ağırlıklı.
Alternatif bir şey lazım. Bu mouseu zamanında 150 gibi bir fiyata almıştım çok önceden, yine bundan alacaktım fakat bayağı artmış fiyatı.
Önericeğiniz mouseun programı veya özel sürücüsü olması çok önemli değil ama olursada fena olmaz.

Tek istediğim, 1 ms ve önericeğiniz mouseun Hertz değeri 1000'den aşağı olmaması çok önemli lütfen Hertz değerini biliyorsanız önerin.

Küçük bir araştırmayla şu an düşündüklerim şunlar kullanan varsa deneyimlerini kötü/iyi değerlendirmelerini bekliyorum;

Logitech G102 Prodigy / 1000 Hz
Sharkoon MOU Shark Force Pro / 1000 Hz

Başka bir 1000 Hz'lik bir mouse öneriniz veya bunları kullanıyorsanız deneyiminizi yazmaktan çekinmeyin, çok teşekkürler.

Rampage bi' kere aldım bir daha yönelmem pek iyi deneyimlerim olmadı açıkcası yine de sağ ol, MSI'ın bu mouseuna bakayım, 1000 Hz değil mi?

Bu bütçedeki mouse'ların bir çoğu birbiriyle benzer özellikler taşıdığı için sensörden daha önemli etkenler var. (İvme hızı,IPS ve Ergonomi). Önerime gelecek olursak da bütçeyi artırabilirseniz TUF M5 öneririm. Onun dışında G102 de iyidir, fakat kronik bir problemi var alacaksanız bunu bilerek alın.

Bu bütçedeki mouse'ların bir çoğu birbiriyle benzer özellikler taşıdığı için sensörden daha önemli etkenler var. (İvme hızı,IPS ve Ergonomi). Önerime gelecek olursak da bütçeyi artırabilirseniz TUF M5 öneririm. Onun dışında G102 de iyidir, fakat kronik bir problemi var alacaksanız bunu bilerek alın.
Bütçemi arttırabilsem zaten kırdığım mouseun aynısını alacağım :D
Yine de sağ olun kronik problemleri olduğunu bilmiyordum.

Aslında Rival 110'un ergonomisinin G102 ile zerre alakası yok. Biri Claw-Fingertip tutuşları için uygun. Diğeri ise Palm tutuşuna daha elverişli bir mouse. Satın alırken bu gibi unsurlara dikkat edin. Benim önceden yaptığım hata gibi CS:GO'da 10/22 oynamayın sonra 🙂

Hertz değeri diğer etmenlerden daha çok önemli ama siz bilirsiniz. Bildirme hızı.

Finalmouse Ultralight 2 şu anda en hafif ve en çok istenen mouse. Stokları saniyeler içinde bitiyor. Böyle bir mouse 500Hz kullanıyorsa bir bildikleri vardır. Ayrıca 500Hz 2 milisaniye gecikme demek,(1000Hz 1 milisaniye) bu da demek oluyor ki arada 1 milisaniye fark var. Bunu anlamak da pro olmadıkça mümkün değil.

Bu sitede Overwatch e-sporcularının 70'inin 500Hz, 120'sinin 1000Hz kullandığını görüyoruz. Ayrıca FPS için alınan mouse'larda en önemli faktör mouse'un şekli. İsterse bildirme hızı 999999999999999999Hz olsun şekli iyi olmadıkça iyi aim alamazsınız.

Öneriye gelecek olursak, mouse'u tutuş şkelinizi ve elinizin ölçülerini atar mısınız?

Ölçme şu şekilde yapılıyor:

1591721229177.png

Öneriye gelecek olursak, mouse'u tutuş şkelinizi ve elinizin ölçülerini atar mısınız?

Mouse ve tutuş şekliniz?

Edit : Şimdi kullandığınız mouse Rival serisinin hangi modeli? Birden fazla Rival var çünkü.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı