120 GB SSD vs 240 GB SSD

Theodore34

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar 1 aylık bir sistemim var ve Windows 10 %100 disk kullanımı sorunu yaşıyorum. Sorunun kesin çözümü SSD deniliyor. Sistemimde 1 TB WD Harddisk var. Alacağım SSD'ye Windows'u ve birkaç programı kuracağım oyunları HDD'ye kuracağım. Olabildiğinde az para vermek istiyorum çünkü sistemimi yeni aldım hemde bütçemi aşarak ancak istediğim gibi kullanamıyorum. 120 GB SSD kullanan arkadaşlar bu konu hakkında fikirlerini söylerse çok memnun olurum 120 GB SSD mi yoksa 240 GB SSD mi almam gerekir? Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sonunda doğru karar... Sadece Windows ve programlar olacaksa 120'lik bir SSD yeterli olur. Nitekim ben öyle kullanıyorum. İçinde CS:GO olmasına rağmen 72 GB boş bir alan bulunuyor. Zaten 1 TB HDD'ye sahipsin. Yer sıkıntısı yaşamazsın. SSD olarak da Samsung 850 Evo öneririm. Beni üzmedi. Uzun vadede seni de üzeceğini sanmam.

Bütçeniz varsa almışken 240 GB alın.
Ama bütçeniz yoksa da 120 GB da gayet yetiyor, oyunları HDD'den oynarsınız.
Bende o şekilde yapmayı düşünüyorum sanırım Windows ve programlar için 120 GB yeterli olur.

Sonunda doğru karar... Sadece Windows ve programlar olacaksa 120'lik bir SSD yeterli olur. Nitekim ben öyle kullanıyorum. İçinde CS:GO olmasına rağmen 72 GB boş bir alan bulunuyor. Zaten 1 TB HDD'ye sahipsin. Yer sıkıntısı yaşamazsın. SSD olarak da Samsung 850 Evo öneririm. Beni üzmedi. Uzun vadede seni de üzeceğini sanmam.
Olabildiğince uygun bir SSD istiyorum. Hepsiburada.com'da Adata SU800 128 GB indirimde onu almayı düşünüyorum.

Sırf GTA V 75GB falan yer kaplıyor. 275Gb SSD'ye sahibim, 2 oyun kurdum win ile birlikte, yarısı doldu zaten SSD'nin. Alabiliyorken en yüksek kapasitelisini almalısın.
Oyunları HDD'ye kurmayı düşünüyorum.

Oyunları SSD'ye kurmanın tek artısı oyunun yüklenmesinin (Oyun içi yükleme ekranları da dahil) daha hızlı olması. O yüzden oyun için yüksek kapasiteli bir SSD'ye gerek yok. 120 GB SSD, sadece Windows ve programlar için yeterli. İleride bütçeniz el verince isterseniz yükseltirsiniz SSD'yi.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı