120 veya 240GB SSD önerisi?

• Konuyu başlatan Boğaçhan Ülker
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 5
  • Görüntüleme 5B
B

Boğaçhan Ülker

Ziyaretçi
Elimde 140 dolar civarında para var. Ve ben de 120GB'lık bir SSD alsam mı diyorum.

1. Sizce 240GB mi 120GB mi? Laptopta ikincil olarak kullanacağım 1TB'lik HDD var.
2. Hangi marka hangi ürün?

Şimdi 240 GB SSD'ler bütçene uygun değil, eğer alabilirim dersen neden olmasın?

Vatanda en ucuz SSD'ler arasında bu var.

VATAN COMPUTER - OCZ - 240GB Agility 3 Serisi Sata 3.0 SSD (525MB Okuma/ 500MB Yazma) - Solid State Disk

Bu da bütçene uygun değil sanırım, 140 dolar 247 TL eder. Ancak ürün fiyatı indirim ile bile 381 TL.

Alabilirsen neden olmasın. Alamam dersen en iyisi 128 GB SSD alman.

VATAN COMPUTER - CORSAIR - 128GB Force GS Serisi Sata 3.0 SSD (560MB Okuma / 535MB Yazma) - Solid State Disk

Bu ürünü 274 TL'ye satın alabilirsin.

SSD'lerde marka olarak Corsair, OCZ, Sandisk. Bütün markalar başarılı. Ancak OCZ, Samsung, Corsair, Sandisk önde gelenlerdir.

İkisi de muhteşem performans sunuyor açıkcası, ancak az da olsa Corsair önde bir markadır, bunun karşılığında da zaten biraz daha pahalı. Kendim kullanıyorum.

Ancak linkte attığın SSD çok uygun fiyatlı bir SSD, onu almanı tavsiye ederim.

Eğer 2. el alabilirsen gerçekten 2. el almanı öneririm, güvendiğin birisinden tabi. Recep abi 240 GB SSD'yi çok uygun fiyata bulmuş.

Hiç bulaşamam dersen yenisini al gitsin. Zaten en kötü SSD'yi bile alsan memnun kalırsın bu bir gerçek.

Uyarı! Bu konu 12 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı