1200 TL klavye önerisi

Bütçe
1250
Selam, sistemim için klavye arıyorum.

Bu 2 klavye arasında kaldım. Logitech olan Clicky mi, Tactile mi anlayamadım ama tercihim sessiz olmasından yana. Aradığım klavyedeki özellikler zaten sessiz olması ve bilek desteği olması. Tabii dayanıklılık da önemli, aynı zamanda Enter tuşu küçük olanları da sevmiyorum. Kullanan, tavsiye edebilecek olan var mı? Ya da farklı bir önerisi olan? Şimdiden teşekkürler.
Sessiz ama ne kadar sessiz. Razer'ın yellow switch'i de sessiz olarak geçiyor ama takır tukur switchdir kendisi. Hangi switch'den yana tercihiniz?

Sessiz ama ne kadar sessiz. Razer'ın yellow switch'i de sessiz olarak geçiyor ama takır tukur switchdir kendisi. Hangi switch'den yana tercihiniz?
Tecrübeli değilim bu konuda ama bu klasik klavye sesi kadar çıkması yeterli. Bazı yayıncıların kullandığı takır tukur ses çıkartan klavyeleri tercih etmiyorum. Deneme fırsatım olsaydı bu klavye diye belirtebilirdim. Logitech g513 kafama bayağı yatmıştı ama piyasada satılanların bazılarında switch türü belirtilmemiş
Logitech klavye alıcaksanız switchlerine iyi bakın, Romer-G ise uzak durun.
Önereceğiniz bir model var mı

Tactile mi senin kullandığın? Piyasada hep clicky özellikli olanı var bulamadım
Bendeki Lineer switch olandı. Şuanda piyasada satışı yok.
Logitech alacaksanız Romer G anahtarlı olanını almayın. Uzun vadede tuşlar sallanıyor. Clicky olanlar mavi switch gibi çatır çutur ses yapar.
Bunun yanına bir de bilek desteği alırsınız.

Ama size tavsiyem şuanda kullandığım ROG Strix Scope RX'i almanız. Çünkü keycapleri ortadan değil 4 taraftan switchi tutuyor. Tuşlar kaya gibi sağlam. Üstüne bir de su ve toza karşı dayanıklı.

Bilek desteği yok ama 😁

Ayrıca enter tuşu da küçük

Tactile mi senin kullandığın? Piyasada hep clicky özellikli olanı var bulamadım
Enter tuşu Türkçe dizilimde büyük. :)

Çok ince alüminyum kasaya sahip hocam.

Bilek desteğine ihtiyaç duyulmuyor pek. İncelemelerini izlemenizi tavsiye ederim. Listenize ekleyip kendinizce artı eksi yönlerini belirleyip aksiyon almanız güzel olur. 🤗

Geri
Yukarı