1200 TL Monitör Önerisi

uftade

Hectopat
Yer
Türkiye
Daha fazla  
Meslek
Yüksek İnşaat Mühendisi
Merhabalar, 1000 TL bandında 75Hz IPS monitör bakıyorum. Dell, ASUS, AOC, Acer vs. birçok monitör inceledim fakat karar veremedim. Ben tam olarak ne istediğimi söyleyeyim kullananlar tavsiyede bulunsun.
• 900-1200 TL arası,
• IPS panel,
• 23.8" büyüklük,
• Ileri de de işe yarasın istediğim için mümkünse Display Port olsun, mutlaka HDMI olsun, VGA gerekmiyor,
• 75Hz olsun, en fazla 5 ms olsun,

Önemli not: O kadar araştırdığım halde karar verememe sebebim 1ms 75Hz yazan monitörlerin bazılarının yalnızca Display Port ile 1ms 75Hz verip HDMI ile 5ms 60Hz vermeleri. Bu yüzden HDMI bağlantı ile 75Hz monitör kullanan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhabalar, 1000 TL bandında 75Hz IPS monitör bakıyorum. Dell, ASUS, AOC, Acer vs. birçok monitör inceledim fakat karar veremedim. Ben tam olarak ne istediğimi söyleyeyim kullananlar tavsiyede bulunsun.
• 900-1200 TL arası,
• IPS panel,
• 23.8" büyüklük,
• Ileri de de işe yarasın istediğim için mümkünse Display Port olsun, mutlaka HDMI olsun, VGA gerekmiyor,
• 75Hz olsun, en fazla 5 ms olsun,

önemli not: O kadar araştırdığım halde karar verememe sebebim 1ms 75Hz yazan monitörlerin bazılarının yalnızca Display Port ile 1ms 75Hz verip HDMI ile 5ms 60Hz vermeleri. Bu yüzden HDMI bağlantı ile 75Hz monitör kullanan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.

Dell SE2419HR 23.8" 75Hz (HDMI+D-Sub) FreeSync Full HD IPS Fiyatı kendim kullanıyorum, çok memnunum IPS olması renk kalitesini cidden muazzam etkiliyor. 1ms değil 4 ms ama MS farkı HZ farkı kadar etkili değil, e sporcu değilseniz o farkı anlayamazsınız bile.

Dell SE2419HR 23.8" 75Hz (HDMI+D-Sub) FreeSync Full HD IPS Fiyatı kendim kullanıyorum, çok memnunum IPS olması renk kalitesini cidden muazzam etkiliyor. 1ms değil 4 ms ama MS farkı HZ farkı kadar etkili değil, e sporcu değilseniz o farkı anlayamazsınız bile.
Öncelikle çok teşekkürler.
Bu monitörü almakta kararsız kalmamın tek sebebi biraz ileriye dönük bir monitör almak istemem. Display portu da olsun, şu an kullanamıyorum fakat ileride lazım olabilir.

Öncelikle çok teşekkürler.
Bu monitörü almakta kararsız kalmamın tek sebebi biraz ileriye dönük bir monitör almak istemem. Display Port'u da olsun, şu an kullanamıyorum fakat ileride lazım olabilir.

Evet aldıktan sonra ben de onun farkına vardım alırken dikkat etmemiştim, ama zaten bence çok ileriye dönük bir monitör değil bence HZ ve çözünürlük bakımından olsun. RTX 2060 ve üzeri bir kart kullanılıcaksa 2K monitör daha iyi olur.

Evet aldıktan sonra ben de onun farkına vardım alırken dikkat etmemiştim, ama zaten bence çok ileriye dönük bir monitör değil bence HZ ve çözünürlük bakımından olsun. RTX 2060 ve üzeri bir kart kullanılıcaksa 2K monitör daha iyi olur.
Yok hocam ne yaptın elimde gtx 1050 var. Ya benim evde bi monitör var nerden baksanız 10-15 yıllık. Onu görünce dedim monitörler uzun gidiyor ilerinin teknolojisi de olsun. Gerçi zaten hdmi de yeni versiyonu ile 200 küsur Hz görüntü aktarma iddiası vardı sanırım. Ne zaman çıkar bilmiyorum. 144Hz 1ms de olsun iyice uzun ömürlü olsun dedim ama aralarında da 700 800 TL fiyat farkı oluyor hiç gerek yok. Belki display porttan da vazgeçerim bakalım.

Geri
Yukarı