12000 TL sistem önerisi

Bütçe
12000 TL
Daha fazla  
Hepinize merhaba arkadaşlar, bu yaz tatili sistem alacağım. Fakat ne alsam karar veremedim. İkinci el/Sıfır fark etmez. Ankara'da oturuyorum. Şimdiden teşekkürler.

Hocam sıfır olarak 12.000 TL'ye düzgün sistem yok. O kadar para verip 1650'li sistem almanızı istemem. Ya kampanya bekleyin ya da ekran kartı hariç diğer parçaları sıfır alıp ekran kartını ikinci elden RX 6600 falan alın. En mantıklısı öyle olur.

Ekran kartı da ikinci el RX 6600 veya bulabilirseniz daha üst bir model. Eğer bütçenize uyarsa anakartı da B550 almaya çalışın.

Peki ya hocam, aklımı karıştıran bir durum var. Oyun oynamak için alacağım ve 9 bin TL'ye Xbox Series X var. Ayrıyeten Xbox oyunlarında da büyük indirimler var. Sizce ne yapsam?

Peki ya hocam, aklımı karıştıran bir durum var. Oyun oynamak için alacağım ve 9 bin TL'ye Xbox Series X var. Ayrıyeten Xbox oyunlarında da büyük indirimler var. Sizce ne yapsam?
Sizin tercihinize kalmış bir durum. Benim tercihim her zaman PC yönünde. Xbox da kötü bir seçenek değil tabii, siz nasıl uygun görürseniz öyle yapın.

Sizin tercihinize kalmış bir durum. Benim tercihim her zaman PC yönünde. Xbox'da kötü bir seçenek değil tabii, siz nasıl uygun görürseniz öyle yapın.

Kafam çok karışık hocam. 9 bin liraya en güçlü konsolu alabiliyorum ve 4K ray traycing açıp rahat rahat oynatabiliyor. Fakat 12 bin TL'lik bir sistem toplasam bu olmuyor ama ileride yükseltme şansım var. Ve oyun fiyatları da var. Xbox indirimsiz halde daha ucuz gibi.

Kafam çok karışık hocam. 9 bin liraya en güçlü konsolu alabiliyorum ve 4K ray traycing açıp rahat rahat oynatabiliyor. Fakat 12 bin TL'lik bir sistem toplasam bu olmuyor ama ileride yükseltme şansım var. Ve oyun fiyatları da var. Xbox indirimsiz halde daha ucuz gibi.
Sadece oyun için mantıklı duruyor. PC tarafında ara sıra kampanya oluyor, o şekilde 12-13 bin liraya RX 6600'lü sistemler denk getirebiliyorsunuz. Onun da bileşen kalitesi 10/10 olmuyor. Bir markanın giriş segment ürünlerini kullanıyorlar. Onun dışında doğru düzgün kaliteli bir sistem almak isteseniz 15-16 bin liradan başlıyor piyasa. 12 bine de attığım şekilde kaliteli bir sistem dizebilirsiniz, kart ikinci el olur.

Seçim sizin, ben kendi adıma PC dedim. Konsolu pek sevmiyorum ama gayet mantıklı bir seçenek sadece oyun için.

Hocam 12K bütçede eğer ekran kartı, RAM ve işlemci ikinci elde alınırsa güzel şeyler toplanabilir. RAM ve işlemcinin bozulması zor, dayanıklı parçalardır ayrıca kolayca anlayabilirsiniz. Ekran kartıda keza aynı şekilde anlaşılabilir.

Hocam 12K bütçede eğer ekran kartı, RAM ve işlemci ikinci elde alınırsa güzel şeyler toplanabilir. RAM ve işlemcinin bozulması zor, dayanıklı parçalardır ayrıca kolayca anlayabilirsiniz. Ekran kartıda keza aynı şekilde anlaşılabilir.

Sizin düşüncenizde bilgisayardan yana değil mi hocam?

Geri
Yukarı