120mm Fan Önerisi

görkemsp

Kilopat
Daha fazla  
120 mm fan arıyorum yüksek devirde çok ses çıkartmayacak. Bi fan lazım rahatsız etmeyecek. 3 tane alacağım ya da 2 adet. Ve bide bu fanın kasanın ön tarafından sıcak havayı atması lazım. Sağlam sesiz bir fan arıyorum öneriniz nelerdir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Kasanın ön tarafından sıcak hava atılmaz. Öndeki fan içeri soğuk havayı alır ve arka taraftaki ya da yandaki fanlar sıcak havayı dışarı atar. Sakın öndeki fanı dışarı üfleyecek şekilde monte etme.
Tavsiye olarak istediğin fan, kontrolcülü mü olacak?

Farketmez yeteri kadar soğutucak bi fan yeterli bence. Gerek varmı kontrolcülü olmasına gerek yok bence ama sessiz olsun markayı siz belirbeliyn cooler master var kafamda ama ? sizce

Tabi şimdi 2500 devirde sessiz diyemem, oyunda iken kulaklık takılı olduğunda duymazsın. Sonuçta dakikada 2500 devir dönüyür ve endüstriyel bir kasa fanıdır. Corsairin ML 120 ile aynı hatta daha sessiz diyebilirim, ama soğutması, hava basıncı on numara. 7,63 çok çok iyi bir statik değer. Şu anda ki 120MM fanlar içinde en iyisi, ama türkiye'de 12 volt bulmak çok zor, bir ara nanokatalogda vardı ama 24 volt olan vardı. Ben amazondan aldım, çok pahalıya geldi, vergiler, kargo dahil 2 adet 380 Tl mal Oldu. Çok para ama servere taktım.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı