125 cc motosiklet önerisi

SanayZockt

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Sizlerden ricam, ilk önce yaş konusunda ve ehliyet konusundaki düşüncelerinizi aşağıdaki metni okumadan önce bir kenara bırakın.

9 yaşında ATV kullanmaya başladım. 13 yaşında otomatik vites arabamız oldu. Sürmesi basitti ben de kullanıyordum. 14 yaşında manuel bir arabaya geçtik. Onu da sürüyorum hala. Arkadaşımın motoru vardı. Scooter ve vitesliydi. Aldıklarında bana da kullanmayı öğretmişti. Şuan çok azda olsa bi motosiklet tecrübem var. Tabiiki arkadaşımın olduğu için 40 50 den sonra izin vermiyordu. Ekipman falan da kullanmıyordum. Şuan ekipman diziyorum. 2-3 hafta sonra 125cc bir motor alacağız.
Lütfen "Racing" tarzı motorları önermeyin. Boyum 1.76, kilom 67kg. CBR 125R bana ne kadar cazip gelsede çoğumuzun tahmin edebileceği gibi ailem izin vermiyor. Daha çok YBR 125 tarzı motor istiyorlar öğrenmem için. Bende onların tarafındayım. Canımızı sokaktan bulmadık 😀. Motor ilk 2-3 ay yani bu yaz hiç trafiğe çıkmayacak. Köy-kasaba yerinde kullanılacak. Sadece sıcaklarda şehirlere çıkabilirim öğrendikten sonra. :D

Herhangi bir acelem yok. Ekipman ve motor konusunda tavsiyelerinizi bekliyorum. Orta bütçeli.

Son düzenleyen: Moderatör:
Naked kullanabilirsin. Yamaha MT-125'e göz atman gerek. Dış görünüşü güzel,güçlü,kaliteli bir motor ve Racing tarzı değil senin istediğin gibi. Bende bunu almayı planlıyorum yakınlarda.

YBR 125 ile CBR 125 arasında fark yok bile denebilir, CBR'dan bahsederken canımızı sokakta bulmadık demene güldüm doğrusu. :D

Öneri olarak YBR 125 ESD ve CB125 Ace modellerine bakabilirsin, yeni, sorunsuz modellerdir, parçaları ucuzdur. Her türlü işini görür.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı