125CC motora zorunlu trafik sigortası kaç para olur?

cinar_yasarrr

Hectopat
Makaleler
3
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Ay başı 125CC karbüratörlü bir motor alacağım. Fakat zorunlu trafik sigortası yaptırmam gerekiyor ama gram fikrim yok nasıl yapacağımın ve fiyatları hakkında. Motoru aldığımda noterdir falan her şey dahil kaç para tutar?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ay başı 125CC karbüratörlü bir motor alacağım. Fakat zorunlu trafik sigortası yaptırmam gerekiyor ama gram fikrim yok nasıl yapacağımın ve fiyatları hakkında. Motoru aldığımda noterdir falan her şey dahil kaç para tutar?
1000 lira Noter (yeni zam geldi)
2 küsür bin sigorta tutar (Yaşına, sahip olduğun araç sayısına, ehliyeti aldığından beri geçen süre, yaptırdığın poliçe gibi onlarca değişken var)
İkinci el alacaksan adığın gibi bir yağ değiştirsen iyi olur (500 lira falan tutar, kendin yaparsan 220 liraya Motul 3100 alıp değiştirebilirsin)
Sigortanın nasıl yapılcağına dair ise sigortam,net kullanabilirsin, güzel hizmet veriyorlar. Kendi kimlik bilgilerini ve aracın ruhsat bilgilerini veriyorsun, ödemeni yapıyorsun ve iş bitiyor.
Ort 4000 lira gibi bir fiyata alacağın mototru trafiğe çıkartabilirsin.

1000 lira Noter (yeni zam geldi)
2 küsür bin sigorta tutar (Yaşına, sahip olduğun araç sayısına, ehliyeti aldığından beri geçen süre, yaptırdığın poliçe gibi onlarca değişken var)
İkinci el alacaksan aldığın gibi bir yağ değiştirsen iyi olur (500 lira falan tutar, kendin yaparsan 220 liraya Motul 3100 alıp değiştirebilirsin)
Sigortanın nasıl yapılcağına dair ise sigortam,net kullanabilirsin, güzel hizmet veriyorlar. Kendi kimlik bilgilerini ve aracın ruhsat bilgilerini veriyorsun, ödemeni yapıyorsun ve iş bitiyor.
Ort 4000 lira gibi bir fiyata alacağın mototru trafiğe çıkartabilirsin.
Daha ehliyet almadım, sorun çıkar mı?

Daha ehliyet almadım, sorun çıkar mı?
Motoru satın almak için sıkıntı çıkmaz ama bu ara denetimler arttı, motorla çok gezme. Hatta alış sırasında ehliyeti olan birisi motoru evine getirse daha mantıklı.

Motoru satın almak için sıkıntı çıkmaz ama bu ara denetimler arttı, motorla çok gezme. Hatta alış sırasında ehliyeti olan birisi motoru evine getirse daha mantıklı.
Öyle yapacağım zaten. Kullanmayı da pek bilmiyorum. Bugün kapora verip bir deneyeyim dedim. Az daha kalkarken kaza yapacaktım. Fakat geceleri buralar kocaman yollar var ve bomboş, üstelik denemek için kocaman meydan var trafiğe kapalı, herkes motoru orada sürüyor.

Geri
Yukarı