128GB SSD Yeterli Mi?

mami1234

Kilopat
Yer
Kayseri
Daha fazla  
128GB SSD alacağım fakat günümüz için yeterli mi? Windows zaten güncellemeler ile büyük bir alanı kaplayacak diye düşünüyorum. C diskinde alan sıkıntısı yaşar mıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Yedek bir diskin daha varsa yeterli olur ama oyun kurulumları için vs kullanacaksan en düşük 256 almanı öneririm.

128GB SSD alırsan, Windows ve gerekli birkaç programı kurup kullanabilirsin. Ancak bunu pek önermiyorum. Çünkü gelecek olan güncellemeler ile artık disk yetmemeye başlayacak. Bence en az 240GB bir SSD al.

Oyun kurmazsan fazla fazla yeter. Bende 128'lik kullanıyorum. Oyun hariç her program sistem diskinde oluyor sorun yaşamıyorum. Tabii bunda 2 adet 1 TB HDD kullanmamım etkisi de var. Ağır program kullanmayacaksan sadece hızlı bir Windows için 128GB yeter.

Kullanım amacına göre değişir, singleplayer oyun için ise oyunları biriktirmemek gerekir. Buna göre siz karar verebilirsiniz.

1 TB Harddisk var ve sadece Windows, program ve güncellemeler içinse 60 GB yeter ama 128 GB kesin Adata Su 128 GB olan SSD evet yeterli alabilirsiniz.

Sadece windows 10 20-25 gb aralığın da bir yer kaplar. Oyunları sırayla ssdye yükleyip oynarsan bence sorun yaşamazsın. Kararı yükleyeceğin oyunların ve programların ne kadar tutacağını hesap ederek verebilirsin.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı