13.000 TL bilgisayar toplama

Bütçe
13000
Konuyu bir arkadaşımın isteği üzerine açıyorum. Kendisine maksimum 13000 TL civarında bir bilgisayar toplanmasını istiyor. İnternet de dolaşırken kendisi Teknobiyotik sitesinde şöyle bir hazır toplama bilgisayar görmüş Teknobiyotik X2 AMD Ryzen 7 2700X 3.7GHz, RTX3060Ti 8GB, 16GB Ram, 500GB m.2 SSD Oyuncu Bilgisayarı - Oyuncu Masaüstü - Oyuncu Bilgisayarı | Teknobiyotik bunu alacağım dedi bana fakat ben acele etmemesi gerektiğini ve belki kendimiz toplarsak daha uygun fiyata daha iyi parçalar ekleyebileceğimizi söyledim. Sizce 13000 TL gibi bir bütçe ile arkadaşımın bana attığı bilgisayardan daha iyi parçalara sahip bir kasa toplayabilir miyiz?

Eğer toplayabilirsek çok makbule geçer çünkü bu fiyatta bir bilgisayar topluyor isen malum seni bayağı bir götürmesi lazım ve bu yüzden de içerisinde iyi parçalar olmasını isterim.

Son düzenleyen: Moderatör:
2 adet.
12962. 30.12.2020 fiyatları esas alınmıştır.
Fiyat değişmiş olabilir. Gece yazmıştım.

Son düzenleme:
Arkadaşlar toplayacağımız sisteme monitör dahil değil yani sadece kasa toplanacak. Ek olarak şunu da belirtmek isterim arkadaşımın biraz marka takıntısı var yani öyle piyasada çok fazla adı sanı olmayan markaları gösterdiğimde kendisi pek beğenmedi ben bunları kullanmam gibisinden 😂 benim tercihim kasa olarak 3 fanlı veya hava sirkülasyonunun iyi olduğu bir kasa içinde parçaları toplamak çünkü arkadaşımın odası küçük ve pek fazla hava almıyor bu yüzden böyle bir kasa işini daha iyi görür diye düşünüyorum.

O attığım ekran kartı Türkiye'de pek popüler olmasa da yurtdışında gayet popüler ve güvenilir bir firma olan Palit'in amiral gemisi olan GameRock yani en üst düzey modellerden biri.

GeIL da güvenilir bir firma, o RAM'lerin fiyatı fazlasıyla uygun diye önerdim ancak pek araştırma girişiminde bulunmadım.

Yeni konular

Geri
Yukarı