1300 TL monitör önerisi

Bütçe
1300
VA panel bir monitör ve çoğu kişi IPS panel öneriyor.Görüntü canlılığı ve kalitesi güzel mi ?
4 ms tepki süresi rahatsız ediyor mu ?
Birde kutusundan çıkan HDMI kablosu ile 144hz alabilir miyim ? Yoksa Displayport kablosu almam mı gerekir ?

Çok teşekkürler.
Panel türü kişiye göre değişir. IPS daha canlı olur hikayeli oyunlarda veya film izlemek için daha uygun. VA panele ise oyuncu paneli derler renkleri diğerine göre biraz daha cansız ama benim gibi gözü çabuk yorulan biriysen VA daha iyi olur. Genelde CS gibi oyunlar oynayanlar VA ve TN paneli daha çok tercih eder.
4ms tepki süresi e sporcu değilseniz hissetmezsiniz.
Display Port kablosu almanız daha iyi olur.

VA panel bir monitör ve çoğu kişi IPS panel öneriyor. Görüntü canlılığı ve kalitesi güzel mi?
4 ms tepki süresi rahatsız ediyor mu?
Bir de kutusundan çıkan HDMI kablosu ile 144Hz alabilir miyim? Yoksa Display Port kablosu almam mı gerekir?

Çok teşekkürler.
IPS VA’dan daha renkli ve biraz daha hızlıdır hocam, ama VA üzmez, merak etmeyin.
DE0F842B-F16A-45DE-9828-37D99F59B3C6.jpeg

4 MS rahatsız etmez, 1 MS ile arasında hiç bir fark yok diyebilirim hatta. Zaten bu bütçede 1 MS monitör alsanız bile o gerçek 1 MS olmayacaktır, tabii modele göre değişir ama genelinde yok.

DP kablosu olmadan 144 HZ alamazsınız bir de.

IPS VA’dan daha renkli ve biraz daha hızlıdır hocam, ama VA üzmez, merak etmeyin.

4 MS rahatsız etmez, 1 MS ile arasında hiç bir fark yok diyebilirim hatta. Zaten bu bütçede 1 MS monitör alsanız bile o gerçek 1 MS olmayacaktır, tabii modele göre değişir ama genelinde yok.

DP kablosu olmadan 144 HZ alamazsınız bir de.
Hız sıralaması TN>VA>IPS değil mi hocam çok önemli değil ama yanlış mı biliyorum ben acaba.

Geri
Yukarı