1300 TL'ye DRAM bulunan 1 TB SSD önerisi

Bütçe
1300
Bakmadıysanız neden ezbere konuşuyorsunuz? Hayır ben bıktım da bu testleri atmaktan. Bundan sonra iddia eden kişi atsın kanıtları.

Ben Samsung kullanıyorum diyorum türkçen var mı? Test zaten kendim ettim 6 7 farklı marka SSD testi de yaptım. Başka sorun var mı?

Bakmadıysanız neden ezbere konuşuyorsunuz? Hayır ben bıktım da bu testleri atmaktan. Bundan sonra iddia eden kişi atsın kanıtlar.

Gülüyorsun ya kaç tane M.2 alıp test ettiğini söyler misin? Samsung SSD eline aldın mı :D

Son düzenleme:
Alıp kullandın mı? 970 EVO Plus'tan tek farkı 200 TB TBW ömrü az (kağıt üstünde) ve hızı bir miktar daha az sıcaklıklar vs her şey aynı.

Bu mesajında her şeyinin aynı olduğunu savundun.
Çok detaya girmeyeceğim ama
Bunlar Kioxia G2 sonuçları:

1682374400231.png

Bunlarda 970 EVO Plus sonuçları:

1682374442672.png

1682374453326.png

Sonuçların aynı olduğuna emin miyiz?
Daha sağlığa gelmiyorum bile. Samsung Magician yazılımın nasıl Kioxia'nın amatör yazılımından kat kat daha iyi olduğundan bahsetmiyorum bile. Gerçi yazılımı yok sayılır neredeyse ama.
Samsung da garanti ve TBW ömrü:

1682374691787.png

Kioxia SSD de ise:

1682374736490.png

Garanti ise aynı.

Samsung kontrolcüsü "Samsung Phoenix" iken Kioxia da E12C bu ikisi birbirine rakip bile olamaz.

Gülüyorsun ya kaç tane M.2 alıp test ettiğini söyler misin? Samsung SSD eline aldın mı :D

Denemediklerimi sayarım ama denediklerimi sayamam. Daha bugün CS900 480GB olan versiyonunu aldım geçen SanDisk Ultra denedim bunlar 1 haftalık süreçte olanlar.

Dosya Ekleri

• 1682374769903.png
    1682374769903.png
    5,7 KB · Görüntüleme: 21
Bu mesajında her şeyinin aynı olduğunu savundun.
Çok detaya girmeyeceğim ama.
Bunlar Kioxia G2 sonuçları:

Eki Görüntüle 1753696

Bunlarda 970 EVO Plus sonuçları:

Eki Görüntüle 1753697

Eki Görüntüle 1753698

Sonuçların aynı olduğuna emin miyiz?
Daha sağlığa gelmiyorum bile. Samsung Magician yazılımın nasıl Kioxia'nın amatör yazılımından kat kat daha iyi olduğundan bahsetmiyorum bile. Gerçi yazılımı yok sayılır neredeyse ama.
Samsung da garanti ve TBW ömrü:

Eki Görüntüle 1753702

Kioxia SSD de ise:

Eki Görüntüle 1753703

Garanti ise aynı.

Samsung kontrolcüsü "Samsung Phoenix" iken Kioxia da E12C bu ikisi birbirine rakip bile olamaz.

Denemediklerimi sayarım ama denediklerimi sayamam. Daha bugün CS900 480GB olan versiyonunu aldım geçen SanDisk Ultra denedim bunlar 1 haftalık süreçte olanlar.

Normal bir Windows kullanıcısı için bu hız farkını önemini söyler misin sıcaklıkları aynı ikisinde de DRAM var ve gene normal bir kullanıcı bırak 400 TBW'yi 150'yi zor doldurur aradaki fiyat farkını verecek noktayı söyler misin 1K yazma ve 200 TBW için.

Normal bir Windows kullanıcısı için bu hız farkını önemini söyler misin sıcaklıkları aynı ikisinde de DRAM var ve gene normal bir kullanıcı bırak 400 TBW'yi 150'yi zor doldurur aradaki fiyat farkını verecek noktayı söyler misin 1K yazma ve 200 TBW için.

Normal kullanıcı uzun yıl PC kullanmak ister bu nedenle uzun ömürlü olsun ister biraz oyun oynayan biri ise bile 5-6 yılda rahatlıkla 200TB yazar. Sizinle olan tartışmamız hız farkı değil sizin aynı olduğunu iddia etmenizdir bende iddianıza karşılık bu verileri attım. Sıcaklık olarak aynı değiller onu da atabilirim. Fiyat farkı konusuna da girmedim veya 970 EVO Plus da önermedim.

Arkadaşlar teşekkür ederim hepinize kioxia m2 aldım ve bir de dönüştürücü geldiğinde denicem bir sıkıntı olmazsa bu şekilde kullanmaya devam edicem hız olarak ve fiyat olarak daha uygun geldi çok uzun süre kullanmayı düşünmüyorum 2-3 sene idare etmesi yeterli olacaktır

Arkadaşlar teşekkür ederim hepinize Kioxia M.2 aldım ve bir de dönüştürücü geldiğinde deneyeceğim bir sıkıntı olmazsa bu şekilde kullanmaya devam edeceğim hız olarak ve fiyat olarak daha uygun geldi çok uzun süre kullanmayı düşünmüyorum 2-3 sene idare etmesi yeterli olacaktır

Hayırlı olsun.

Arkadaşlar teşekkür ederim hepinize kioxia m2 aldım ve bir de dönüştürücü geldiğinde denicem bir sıkıntı olmazsa bu şekilde kullanmaya devam edicem hız olarak ve fiyat olarak daha uygun geldi çok uzun süre kullanmayı düşünmüyorum 2-3 sene idare etmesi yeterli olacaktır
Hayırlı olsun. Baya gider zaten.

Yeni konular

Geri
Yukarı