1300 TL'ye Ryzen 2700x Sisteme Anakart ve PSU Önerisi

Lehaye

Hectopat
Arkadaşlar öncelikle selamlar,

Hâlihazırdaki sistemim şu şekilde:
  • İşlemci: Intel Pentium G4560
  • Ekran Kartı: MSI RX580 ARMOR 8G OC 8GB
  • Anakart: ASUS H110M-D
  • Ram: Corsair Vengeance 2x8 GB 2400 MHZ
  • SSD: James Donkey 240 GB
  • Kasa: Corsair Carbide SPEC-01
  • PSU: Corsair Builder VS450 450W

İşlemci odaklı oyunlar oynadığımdan (BF1 vs.) ve de işlemci odaklı programlar üzerinde çalıştığımdan dolayı elimdeki sistemi güncellemeye karar verdim. Şu an elimde sadece Ryzen 2700x bulunmakta. Bu kullanacağım sistemi uzun süre kullanmayı düşünüyorum. İleride kesinlikle overclock yapacağım. O yüzden sıvı soğutma sistemini sonraya bıraktım. Belki ekran kartını da RTX 2000 serisine yükseltirim.

Neyse soruma gelelim uzun vadede bana sıkıntı yaşatmayacak Anakart ve PSU arayışındayım. Düşündüğüm bileşenler şu şekilde

Bu bileşenler beni uzun süre götürür mü? 700'lük PSU overkill olur mu? Hâlihazırdaki 2400 MHZ RAM'ler Ryzen 2700x ile aşırı performans kaybı yaşatır mı?

Bütçem 1000-1300 TL arası.

Yorumlarınızı bekliyorum. Herkese iyi forumlar.

Son düzenleyen: Moderatör:
Gigabyte modelinde belleklerin çalışma frekanslarını daha çok arttırabiliyorsunuz ikisinde de 2 adet M2 girişi var. MSI sadece fiyatları şişiriyor. Eğer 200 fazla verecekseniz 300 fazla verip AsRock x470 alın. Ki gereği yok. Konuda belirttiğiniz Gigabyte X470 güzel bir anakart. PSU konusuna gelirsek 80+ sertfikalı bir ürün almanızı öneririm. Şunlara göz atabilirsiniz:
High Power 700W 80+ Kırmızı Led Fanlı Güç Kaynağı Fiyatı
Corsair Vs650 Serisi 650w 80+ Güç Kaynağı - n11.com
Thermaltake TRS-700AH2NK unit 700 W ATX Siyah PS-TRS-0700NPCWEU-2 Güç Kaynağı - Nanokatalog

Hocam güzel bir anakart almışsınız lakin gereksiz olmuş biraz. Hevesinizi kırmak istemem gerçekten güzel. İleriye dönük olmuş.

Hocam güzel bir anakart almışsınız lakin gereksiz olmuş biraz. Hevesinizi kırmak istemem gerçekten güzel. İleriye dönük olmuş.
Çok teşekkür ederim. Aynen uzun vadede düşündüğümden dolayı böyle bir tercihte bulundum. Geçen sene aldığım H110M faciasından sonra tecrübe edindim :)

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı