13400 TL laptop ile 12600 TL masaüstü PC arasındaki fark nedir?

Kckc

Hectopat
Daha fazla  
13400 TL'lik bir laptop ile 12600 TL'lik bir masaüstü PC parçaları arasındaki fark nedir? Bunu bir laptop ile ve bir hazır PC ile örnek olarak gösterilebilir misiniz?

13400 TL'lik bir laptop ile 12600 TL'lik bir masaüstü PC parçaları arasındaki fark nedir? Bunu bir laptop ile ve bir hazır PC ile örnek olarak gösterilebilir misiniz?
Aslında çok farklı sizin ihtiyaçlarınıza göre şekillenir. Yani siz ciddi bir performans istiyorsanız masaüstü , taşımak istiyorsanız laptop.

Laptopların içindeki işlemci ve ekran kartları masaüstülerden daha az güç tüketmeye odaklı oluyor, haliyle yüksek güç çeken GPU ve CPU'ların mobil versiyonu daha güçsüz oluyor. Laptoplara dahili monitörün ve diğer şeylerin masrafları eklenince aynı özelliklere sahip masaüstü ile laptopun arasında fiyat farkı oluşabiliyor.

Çok taşıyacaksan yada üniversite vs. okuyorsan gerekli olan şey kesinlikle laptopdur.
Ama ben evden çıkartmam bilgisayarımı oyun oynayacağım ve internette gezineceğim dersen kesinlikle masaüstü bilgisayar der geçerim.
Laptop ile de oyun oynarsın fakat laptoplarda işlemci ısındığından dert olabilir. Benim şu anki kafam olsa gaming laptop alacağıma gider masaüstü alırdım ama sattım çok güzel :D

İhtiva ettikleri bileşenler önemli. Ama masaüstü daha güçlüdür. Lakin yine de laptobun performansına göre de değişir. Benim laptop RTX 2060, 10. nesil Core i7 ve 16 RAM, arkadaşımın masaüstü RTX 2060, Ryzen 5 3600 ve 16 RAM ve oyunlarda aynı FPS'yi alıyoruz. Bazı oyunlarda biraz öne geçiyor sadece.

Yeni konular

Geri
Yukarı