13400F sistem toplama

Lothen

Hectopat
Merhaba arkadaşlar bir bilgisayar satın alacağım bütçem maksimum bu civarda sınırım 50bin ütopya mağazasından alacağım her halükarda tavsiyeniz var mı sistem iyi mi?
2K monitör istiyordum monitörden memnun kalacağımı düşünüyorum.
13400F araştırdığım kadarıyla kafii benim için.
4060 Ti - 4070 arasında gittim geldim fakat 4060 Ti'dan yana okeyim.
Oynayacağım oyunlar hikaye bazlı grafikli oyunların çoğu, LoL, FPS olarak CS2 Valorant PUBG vs.
Yazılım içinde kullanacağım aynı zamanda. Tek tek parçaları ütopyadan toplayınca 55bin civarı yapıyor eagle sistem üzerinden özelleştirdim.

Şimdiden teşekkürler.

parça linkleri:

anakart:

RAM:

İŞLEMCİ:
EKRAN KARTI:

KASA:

SSD:

SIVI SOĞUTMA:

MONİTÖR:

1697615481365.png

İtopya'da fiyatlar çok absürt durumda şuan. Keşke farklı bir siteden alışveriş yapsanız.

Merhaba arkadaşlar bir bilgisayar satın alacağım bütçem maksimum bu civarda sınırım 50bin ütopya mağazasından alacağım her halükarda tavsiyeniz var mı sistem iyi mi?
Oynayacağım oyunlar hikaye bazlı grafikli oyunların çoğu, LoL, FPS olarak CS2 Valorant PUBG vs.
Yazılım içinde kullanacağım aynı zamanda. Tek tek parçaları ütopyadan toplayınca 55bin civarı yapıyor eagle sistem üzerinden özelleştirdim.

Şimdiden teşekkürler.

parça linkleri:

anakart:

RAM:

İŞLEMCİ:
EKRAN KARTI:

KASA:

SSD:

SIVI SOĞUTMA:

MONİTÖR:

Eki Görüntüle 1981560

İtopya'da fiyatlar çok absürt durumda şuan. Keşke farklı bir siteden alışveriş yapsanız.
Tanıdığın isteği üzerine kendime hediye olarak alacağım hocam kredi kartı ile. Fiziki mağazaya gitmem gerekli

yazılım içinde kullanacağım aynı zamanda. Tek tek parçaları ütopyadan toplayınca 55bin civarı yapıyor eagle sistem üzerinden özelleştirdim.

Şimdiden teşekkürler.

parça linkleri:

Anakart:

RAM:

İşlemci:
Ekran kartı:

Kasa:

SSD:

Sıvı soğutma:

Monitör:

Eki Görüntüle 1981560

Fiyata göre dandik parçalar. Daha iyisi mümkün bu bütçede.

yazılım içinde kullanacağım aynı zamanda. Tek tek parçaları ütopyadan toplayınca 55bin civarı yapıyor eagle sistem üzerinden özelleştirdim.

Şimdiden teşekkürler.

parça linkleri:

Anakart:

RAM:

İşlemci:
Ekran kartı:

Kasa:

SSD:

Sıvı soğutma:

Monitör:

Eki Görüntüle 1981560

Sistem parçaları istediğiniz tüm işleri yerine getirir tüm oyunları ultrada oynatır rahat bir şekilde fakat o fiyata değmez.

İlla İtopya olacaksa bu sistemi almanı öneririm.
Monitör olarak 144 Hz 165 Hz 4bin TL bandında idaretten bir şey alabilirsin.

İtopya harici sitede öner diyorsan bunu alabilirsin hem DDR5 hem acayip uygun senin sistemine göre bunun üstüne 2K monitör kaliteli Cooler Master gibi kaliteli bir sıvı sogutma ve en önemlisi özelleştirmeler kısmından ufak bir farkla AMD Ryzen 5 7600X yapabilirsin. Bütçen yetiyor ise anakartı RAM'IDE güncelleyebilirsin.

Son düzenleme:
Konsrant oranı olarak çok başarılı bir model. Renk doğruluğu ve karanlık sahneleri başarılı. Fakat ghosting var.
MSI Optix G27CQ4 Review incelemesi mevcut. Tepkime süresinde ghosting görünüyor. Oyun performansı üzer. Koyu sahnelerin tepkime süresine dikkat ederseniz 21.9 ms çıkmış. Blacksmearing yapacağı anlamına geliyor.

Konsrant oranı olarak çok başarılı bir model. Renk doğruluğu ve karanlık sahneleri başarılı. Fakat ghosting var.
MSI Optix G27CQ4 Review incelemesi mevcut. Tepkime süresinde ghosting görünüyor. Oyun performansı üzer. Koyu sahnelerin tepkime süresine dikkat ederseniz 21.9 ms çıkmış. Blacksmearing yapacağı anlamına geliyor.

2K için 144FPS ve üstü monitör önerebilir misiniz Max 8.5k bütçe için

Bunlar nasıl?

2K için 144FPS ve üstü monitör önerebilir misiniz Max 8.5k bütçe için

Baktıklarından önereceğim monitör AOC'dur. Teknik olarak hayranlık duyduğum bir model. Sadece forumda iki arkadaşta gördüğüm bir sorun var. Sync açıkken ekranın altında çizgilenme sorunu vardı. Çözemedik. Kronik midir bilemiyorum.
Benim önerim bu ikisi olur.

Geri
Yukarı