1366×768 monitör nasıl 1080p yapılır?

Makaleler
15
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
--[Ekran Kartı]: GIGABYTE Radeon RX 6600 EAGLE 8 GB
--[İşlemci]: AMD Ryzen 5500
--[RAM]: GoodRam 8GB IRDM PRO 3600MHz CL18 DDR4 [2x8]
--[Anakart]: GIGABYTE B450M K
--[NVMe SSD] Kingston NV2 1 TB

--[Monitör] Gigabyte G24F-2
--[Klavye-Mouse] Logitech MK120
--[Kulaklık] Corsair HS50 Pro

_
Meslek
Öğrenci
1366×768 22 inç ekran LG marka (TV/monitör) nasıl 1080p yapılır?

Yanlış anlaşılma olmasın TV/monitör'den bahsetmeye çalıştığım 2'si bir arada cihaz.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Monitöre overclock mu yapılır allah aşkına, bir aralarda 60Hz monitörü 144Hz yapma diye videolar görüyorduk.

Doğal çözünürlüğü 1366x768 olan monitörü 1080p yapamazsınız, açık ve net. Yapsanız dahi görüntü bozulur, overclock yapsanda bozulur.

Bilmeyen konuşmasın rica ile... 2560x1080 çözünürlüklü 25UM58P monitörümü 74 Hz değerine Overclockladım. Kaç ay oldu hala bozulma olmadı :)
Çok biliyorsanız konu açmayın technopata, kendiniz çözün mesela.

Ayrıca overclock yaparsanız, ömrü kısalır. 2 yıl dayanacaksa 1-1.5 yıl dayanır, anlarsınız.

Ayrıca büyük ihtimalle çözünürlük düşürerek yaptıysanız normaldir, veya bazı monitörler zaten 60Hz'den 75Hz'ye çıkabilir olarak gelmekte.

Konuyu açan ben değilim.

Çok biliyorsanız konu açmayın technopata, kendiniz çözün mesela.

Ayrıca overclock yaparsanız, ömrü kısalır. 2 yıl dayanacaksa 1-1.5 yıl dayanır, anlarsınız.

Ayrıca büyük ihtimalle çözünürlük düşürerek yaptıysanız normaldir, veya bazı monitörler zaten 60Hz'den 75Hz'ye çıkabilir olarak gelmekte.
Ben hz ile oynamıyacağım. Sadece çözünürlüğü arttıracağım.

Bilsek konu açmazdık.

Senin boyun 1.50 ise, kendini çeke çeke uzatamazsan, monitörün çözünürlüğünü de DOĞAL OLARAK ARTTIRAMAZSIN!

Oyunlarda 1920x1080 olarak ayarlarsanız oyun 1080P'de çalışır, ama sana yine 768P olarak gelir.

1080P görüntüyü 768P'de gösterirsen daha fazla AA kalitesi alırsın. Ama görüntü yine 768P.

Senin boyun 1.50 ise, kendini çeke çeke uzatamazsan, monitörün çözünürlüğünü de DOĞAL OLARAK ARTTIRAMAZSIN!

Oyunlarda 1920x1080 olarak ayarlarsanız oyun 1080P'de çalışır, ama sana yine 768P olarak gelir.

1080P görüntüyü 768P'de gösterirsen daha fazla AA kalitesi alırsın. Ama görüntü yine 768P.
:p

Bu nasıl konu ya? Herkesin beyni çorba olmuş, birinizde çıkıp kardeşim monitörünü fiziksel olarak üretim aşamasında üretilen pixel değerlerine göre kullanabilirsin. Pixel arttırma gibi bir şey yapamazsın. OC dedikleri olay monitörün saniyede gösterdiği kare sayısını arttırmaktır dememiş.

Bu nasıl konu ya? Herkesin beyni çorba olmuş, birinizde çıkıp kardeşim monitörünü fiziksel olarak üretim aşamasında üretilen pixel değerlerine göre kullanabilirsin. Pixel arttırma gibi bir şey yapamazsın. OC dedikleri olay monitörün saniyede gösterdiği kare sayısını arttırmaktır dememiş.
Hmm...

Teşekkürler.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı