1399 Virus ile gerçek zamanlı koruma testi

Ancak bence veritabanı biraz daha önemli ne kadar sezgisel yaklaşsa da virüsleri kaçırabiliyor. O yüzden AVG daha iyi geliyor bana.
Günümüzde gelişmiş kötü amaçlı saldırılar çok yaygınlaştığı için Kaspersky dinamik tespite daha çok önem veriyor.

Aynen öyle. Kaspersky çevrimiçi tespit oranında çok daha başarılı.

Beyler isin icine davranissal girecekse zehirli oku atiyom: Comodo

Ayriyetten Kaspersky'nin bedava surumu cogunlukla veritabani ile calisiyo, E insanlar da cogunlukla bedava surumu kullandigindan AVG Kesinlikle daha iyi bir secenek oluyor.

Hatta bulutta calisiyor diye biliyorum Kaspersky bedava surumu.

Ayriyetten Kaspersky'nin bedava surumu cogunlukla veritabani ile calisiyo, E insanlar da cogunlukla bedava surumu kullandigindan AVG Kesinlikle daha iyi bir secenek oluyor.
Kaspersky Free sürümünde HIPS ve güvenlik duvarı bileşenleri bulunmuyor. Davranışsal analizi sistem izleyici bileşeni ile yapıyor. Free sürümde sistem izleyici de bulunmakta zaten. Ek olarak Dosya Antivirüsü bileşeninin kapsamında sezgisel analiz ve makine öğrenimi bulunuyor. Free sürümü için gayet makul özellikler açıkçası.

System Watcher ozelliginin bulundugunu biliyordum da sitesinde dosya antivirusunde sezgisel ozelligi oldugu yazmiyordu. Birazdan test edebilirim bedava surumu.

System Watcher ozelliginin bulundugunu biliyordum da sitesinde dosya antivirusunde sezgisel ozelligi oldugu yazmiyordu. Birazdan test edebilirim bedava surumu.
Bu arada korumayı tam anlamıyla test etmek için Dosya Antivirüsünün ayarını aşırıya getirmenizi öneririm.

Hocam tum antiviruslerde zaten oyle yapmistim. Bunda da oyle yapicam.
Dosya Antivirüsündeki sezgisel tespit ayarı zararlı başlatılmadan önce ve yürütme esnasında geçerli. Yürütüldükten sonra Dosya Antivirüsü zararlıya müdahele edemez sistem izleyicinin uygulamanın etkinliğini sonlandırması gerekir. Sistem izleyici reaktif çalıştığı için tüm zararlıları engellemede yetersiz kalabilir. İşte bu nedenlerden dolayı da HIPS özelliğinin ne kadar önemli olduğu anlaşılıyor.

Bakalim sonuclar ne olacak.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…