1399 Virus ile gerçek zamanlı koruma testi

Bu tarz iddialarla hareket etmemek lazim. Madem bypass edebiliyor videosunu cekmek cok zor olmasa gerek, ayrica koruma eklemiyor demis, sacma konusmamis diyemeyecegim.

Bu tarz iddialarla hareket etmemek lazim. Madem bypass edebiliyor videosunu cekmek cok zor olmasa gerek, ayrica koruma eklemiyor demis, sacma konusmamis diyemeyecegim.
Video kanıt konusunda haklısınız, iddia olarak belirtmem lazımdı.

Koruma eklememe kısmını aslında sizin yaptığınız testte de görmüştük.

Koruma eklememe kısmını aslında sizin yaptığınız testte de görmüştük.
Auto Containment ile de %100'e yakin koruma saglamasi HIPS'in ise yaramayacagi anlamina gelmez.

Auto Containment ile de %100'e yakin koruma saglamasi HIPS'in ise yaramayacagi anlamina gelmez.
Götürüsü getirisinden fazla benim görüşüme göre, ama haklısınız işe yaramaz değil.
Comodo forumlarında bir adam sürekli açık kaynak github projeleri denediği için HIPS'i açık tuttuğunu söylüyordu mesela, ama bu seferde hem bilgili olmak hem de uğraşmak gerekiyor sizin de bahsettiğiniz gibi.
Yapabilen var mı var; uğraşabilen, bilen, vakti olan, hatta zevk alanlar bile vardır. Saygı duyarım sadece.

Ama ben tercih etmem.

Konudaki tüm mesajları okudum güzel çalışma olmuş emeğinize sağlık, pandanın diğerlerinden iyi çıkmasına çok şaşırdım.

Herkesin aksine Comodo'nun paranoyaklığını beni şaşırtmadı. ZoneAlarm'ın Extreme Security NextGen diye bi ürünü var bunu test edebilir misiniz ya da virüsleri gönderebilirseniz bende test edebilirim.

Sıradaki testi şimdiden çok merak ediyorum, emeğinize sağlık.

Discord verirseniz bu konudaki virusleri gondereyim.

Bu arada hocam AVG'de ilginç bir şey buldum bir uygulamayı oyunu acayip fazla oynarsanız, kullanırsanız virüs algılayabiliyor mesela birisi var tanıdığım kendisi acayip fazla unturned oynuyor, dün ilginç bir şekilde AVG dosyayı virüs olarak algılayıp karantinaya almış. Tespit adı: IDP.Generic'di. Sezgisel tespitte algılamış sanırsam ama hani virüs olması olanaksızdı zaten steam'den indirmiş. İlginç umarım sadece bize özel yanlış bir uyarıdır.

Garip garip hareketler sergileyebiliyor bazen, Bir de suan yaklasik 5100 virus ile antivirusleri test etmeye hazirlaniyorum, konusunu acarim. Avast ve AVG kullanici verilerini satmisti bir ara ama suan Norton satin almis oldugundan oyle bir durum bir daha yasanmaz diye tahmin ediyorum.

Daha öyle bir durum yaşanmaz, ayrıca satsa da ne olacak hocam sadece AVG Avast değil çoğu uygulama satıyor. Bu arada bu mesajlarımdan dolayı AVG Avast'a güveniniz yıkılmasın hocam. 5100 Virüs için heyecanlıyım.

Bitdefender’ın ilk sırada olacağını tahmin ediyorum.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…