14.000TL'ye 2. el RTX 3090 alınır mı?

Hocam 3090'lı sistem toplayan adamın bu kadar bilgisiz olacağını düşünmüyorum uzak durun derim kartın Core ve Memory clock hızları olması gerektiğinden daha düşük çalışıyor FurMark testinde. Ayrıca kart olarak FurMark testinde o kadar soğuk çalışması garibime gitti 0 testlerinde uzay montajda bile Gaming X Trio gibi modellerde bile stress testinde 72-73 derecede çalışan bir kart bu kasa içerisinde 80 dereceyi görmesi gerekirdi. Ben güvenemedim arkadaşa FurMark TDP değerini bilmeyen adam karta bu kadar bakım yapmaz. Bu kadar soğuk çalışmazdı kart onca kullanımdan sonra. Ben yaklaşmazdım o karta hocam.

Teşekkürler hocam.

Rtx 3090'ın miningte kullanılmasını mantıklı bulmuyorum. 0 fiyatına birkaç tane amd kart alırsın ve 3090 çok güç tüketen bir kart. Kartı temiz ise alması kesinlikle mantıklı olur çünkü 14000 TL'ye 0 rtx 4060 ti alır ama rtx 3090 rtx 4060 ti'nin kolunu bacağını kırar. Dlss 3 ile bile anca eşitleniyorlar veya 3090 yine önde oluyor.
Yazdıklarınıza katılıyorum. Ancak madem öyle güçlü, 4000 serisine kafa tutan bir kart, neden satıyorsun? Ben yaklaşmazdım

Yazdıklarınıza katılıyorum. Ancak madem öyle güçlü, 4000 serisine kafa tutan bir kart, neden satıyorsun? Ben yaklaşmazdım
Hocam aslında bu biraz zevk meselesi. Kart evet gerçekten güçlü hulk gibi ama insan sürekli daha fazlasını istiyor. 4080 veya 4090 almak istiyor olabilir. Veya bilgisayardan sıkılmışta olabilir.

Geri
Yukarı