14-15 bin TL hazır sistem önerisi

Hocam bütçeniz yetiyorsa skc3000s yapabilirsiniz SSD'yi.

Hocam normalde bu sistemin yanına bir de uyguna 1 TB hard disk alıp eklemeyi düşünüyordum. Ama senin söylediğini görünce bir bakayım dedim Skc'nin üstüne 170 civarlarında bir fark daha ekleyip MP600 alabiliyorum. HDD'ye vereceğim paranında belirli miktarı cebimde kalıyor. Sanki böylesi daha mantıklı gibi duruyor.

Son olarak şunları sormak istiyorum bu sistemin ömrü tahmini ne kadardır? Belirli bir süre sonra yetersiz gelecek parçalar var mı? Yoksa uzun bir süre beni idare eder mi? Açıkçası işlemcinin bu ekran kartına zar zor yetmesi bir tık tedirgin etti diyebilirim.

Hocam normalde bu sistemin yanına bir de uyguna 1 TB hard disk alıp eklemeyi düşünüyordum. Ama senin söylediğini görünce bir bakayım dedim Skc'nin üstüne 170 civarlarında bir fark daha ekleyip MP600 alabiliyorum. HDD'ye vereceğim paranında belirli miktarı cebimde kalıyor. Sanki böylesi daha mantıklı gibi duruyor.

Son olarak şunları sormak istiyorum bu sistemin ömrü tahmini ne kadardır? Belirli bir süre sonra yetersiz gelecek parçalar var mı? Yoksa uzun bir süre beni idare eder mi? Açıkçası işlemcinin bu ekran kartına zar zor yetmesi bir tık tedirgin etti diyebilirim.

Sistemin ömrünü bilemiyorum yıllar geçtikçe güncel oyunlar çıkmaya devam edecek yeni Unreal Engine ile de grafikler çok fena artıkcak gördüğünüz gibi. Gerek oynarken gerek oyunu hazırlarken işiniz sıkıntıya binecek zamanla. Fakat sizi yine de 1,5 - 2 yıl idare edebilir belki de. Zamanla güncellemeniz gereken parça olarak ise belki işlemciye soğutma gerekebilir ne kadar ısındığını hiç bilmiyorum, stok fan yeterli gelir mi acaba diye düşünüyorum. Siz sistem elinize geçince sıcaklık testlerine sokarsınız eğer yüksek değerler çıkarsa kasaya sığıyorsa kule tipi bir soğutma almak istiyebilirsiniz ya da 1 sene sonra 16 GB RAM yeterli gelmeyebilir 16 GB daha eklersiniz. Bunun dışında değişmesi gereken bir şey olacağını sanmıyorum.

Hocam sana da aynı soruyu sormak istiyorum. Bu sistem ile dediğim programlarda istediğim gibi projeler tasarlayabilirim değil mi?

Şu anki sistemim.
Ryzen 5 1600 AF.
GTX 1650 Super'li bu sistemde de açabiliyorum ama yavaştan performans kayıpları oluşmaya bşaladı.

Dostum kesinlikle yetecektir ve fikrin değişirse Ryzen 5 5600 almanı önermem kullanacağın proglamlar coklu cekirdek performansı istiyor i3 12100F de fazlasıyla yeterli ancak bütçe artırılırsa 12400F yapabilirsin.
(Edit: Gaming.Gen'deki sistem 3060 8 GB imiş görmedim İtopya'daki alınır PSU farkına değmez.)

Geri
Yukarı