14-16 bin TL arası sistem tavsiyesi

Anladım hocam. Faturanız henüz düzenlenmemiştir diyor o da normal herhalde. Peki bilgisayarcıya gittiğim zaman ekran kartını kaç liraya monte ederler.

Bence Teknosa'ya ya da MediaMarkt falan git. Sanirsam oradan almasan da montaj yaparlar. En azindan resmi. Ya da video izle kendin tak. Cok kolay zaten.

Hocam yaşadığım yerde teknosa veya medimarkt yok. Birde bu işlemci mpk imiş fanı olmuyormuş herhalde. Fan vs. taktırmama gerek var mı işlemciye veya kasa elime geçince ne yapmam gerekiyor tam olarak?
Bence Teknosa'ya ya da MediaMarkt falan git. Sanirsam oradan almasan da montaj yaparlar. En azindan resmi. Ya da video izle kendin tak. Cok kolay zaten.

Hocam yaşadığım yerde Teknosa veya medimarkt yok. Bir de bu işlemci MPK imiş fanı olmuyormuş herhalde. Fan vs. taktırmama gerek var mı işlemciye veya kasa elime geçince ne yapmam gerekiyor tam olarak?

Stok fan ile gelir. MPK dedigi kutusuz.

Geldigi zaman kasanin kapagini AC ve PCIe soketinin kilidinin acik olduguna bak (genellikle acik olur ve bende de acik geldi) kilit aciksa, o disariya, yani ekran kartinin DP giris portu falan var ya, onun disaridan gozukecegi sekilde oraya hiza et ve PCIe slotunun icine ekran kartini dengele ve bastirarak oturttur, ses gelecek sonra. Sonra da 8 delikli PSU kablosu olacak. Onu da ekran kartinin guc yerine bagla. Sonra da disaridan ekran kartinin DP soketi olan yer var ya, onun ustunde 2 tane falan vida yeri olmasi lazim. Distan onlari vidala. Sonra da geri kapagi takip PSU'nun guc kablosunu disaridan takip ve klavye, mouse ve monitorun DP ya da HDMI kablosunu ekran kartinin dis DP ya da HDMI portuna takip bilgisayari acabilirsin.

Zaten YouTube'da da videolar var.

Aynen hocam kurulumu kolaymış videoyu izledim. Yardım için teşekkürler bir an önce sistem gelir umarım

Aynen hocam kurulumu kolaymış videoyu izledim. Yardım için teşekkürler bir an önce sistem gelir umarım
https://encrypted-tbn0.gstatic.com/...22XDLiJOouHgLr5ss70e3bdVe9oxewC2hFLo&usqp=CAU
@408157 Hocam bu psu güç kablosu dediğiniz üçlü girişi olan şu aparat mı? Eğer buysa benim eski kasamın kablosu vardı bunu yeni kasaya taksam olur mu yoksa gaming.gen kablolarıyla birlikte gönderiyor mu?

Son düzenleme:
@408157 Hocam bir soru daha soracağım bazı üyeler kargo teslim edilirken açıp kontrol edin demiş. Eğer herhangi bir kırılma, çatlama durumu vs. varsa o an ne yapmalıyım?

Geri
Yukarı