14 bin TL'ye kadar 2K IPS monitör tavsiyesi

m95

Centipat
BenQ mobiuz EX2710Q (12 bin TL)
Dell Alienware AW2724HF (14 bin TL)

Bu iki monitör arasında kaldım. Aradaki fiyat farkını vermeye değer mi? Hoparlörüm de yok o yüzden BenQ'ye biraz daha sıcağım. Sizlerin başka önerisi var mı? 4080 ekran kartı ve 7800x3D işlemci mevcut. Sistemi yeni topladım. Şu an televizyona bağlayarak kullanıyorum.

Bu iki monitör arasında kaldım. Aradaki fiyat farkını vermeye değer mi? Hoparlörüm de yok o yüzden BenQ'ye biraz daha sıcağım. Sizlerin başka önerisi var mı? 4080 ekran kartı ve 7800x3D işlemci mevcut. Sistemi yeni topladım. Şu an televizyona bağlayarak kullanıyorum.
Dell Alienware AW2724HF 27" 0.5 ms Full HD Pivot IPS Oyuncu Monitörü Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe

En mantıklısı Dell olan.

2K 360hz.

Karıştırmışım Dell Full HD monitörmüş.

Bu monitör de olabilir iyi duruyor.

EX2710Q alınmaz, maksimum parlaklığı ve kontrastı kötü.
Arkadaş FPS oyunları oynuyorsa çok ghosting problemi var MSI olanda malesef hocam.

Arkadaş FPS oyunları oynuyorsa çok ghosting problemi var MSI olanda malesef hocam.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu videoda açıklamıştı biri gecikme süresi iyi değil performans moduna aldıkça da ghosting oranı çok artıyordu.

Bu videoda açıklamıştı biri gecikme süresi iyi değil performans moduna aldıkça da ghosting oranı çok artıyordu.
"Fast" modunda iş görür düzeyde. Evet, çok hızlı değil ancak rahatsız etmez. Ayrıca 8ms ortalama GtG ghostinge yol açsaydı 24G2SP gibi modelleri de önermememiz gerekirdi, çünkü o da 8ms GtG sunuyor.

1702852167039.png

Daha çok RDR2, God Of War tarzı oyunları oynama düşüncem var. Fps pek oynayan birisi değilim. 165-170 HZ falan yeterli olur. Ekran biraz canlı olsa daha iyi olur öncelik olarak.

Daha çok RDR2, God Of War tarzı oyunları oynama düşüncem var. Fps pek oynayan birisi değilim. 165-170 HZ falan yeterli olur. Ekran biraz canlı olsa daha iyi olur öncelik olarak.

Bunu çok öneriyolardı hocam ama Berkay daha iyi anlıyor monitörlerden.

Bide bunu buldum Rog serisi iyi oluyor genelde.

O zaman eğer 32" olur dersen Dell G3223D öneririm.

Hocam 27GR83Q-B iyi olan. Bu pek iyi değil.
Maksimum parlaklığı hem HDR hem SDR için düşük, ve DisplayPort sürümü 1.2 olduğu için 10-bit açmak istenildiği zaman yenileme hızı 120 Hz'ye düşüyor.

Ben yanlış yazmışım dell modelini. Aklımda olan model (14 bin liralık):
Dell 27" Alienware AW2724DM 'ymiş. Bu monitör sizce almaya değer mi? Pazaramada 14500 den 13 bine düşürüp taksitli alabiliyorum (1500 TL pazarama puanım varmış)

Geri
Yukarı