14 yaşında boyum yavaş uzuyor

teşekkürler

Ayrıca D vitamini eksikiğim de varmış damla verdiler D vitamini eksikliği boy uzamasını yavaşlatır mı?
Çok fazla belirtisi olsa da boy uzamasına fazla etki etmez. Hareketli ol çevik ol ve meyve ye. En iyi vitamin kaynağı meyvedir.

O yaşta yaşıt kızlarla aynı boyda olman normal ben 2006 lıyım. 2 sene önce 1.65'dim şu an 1.80'im. Yani kısa sürede herşey olur. Sana tavsiyem çok fazla kafana takma.
Bi kaç ay geçmiş ama sana birşey soracağım,boyun 9. Sınıftamı atmaya başladı 10. Sınıftamı?

Benim bir arkadaş vardı eleman lise son sınıfta 10 CM boy attı gözlerimize inanamamıştık. O yüzden fazla acele etme uzarsın.

Benim bir arkadaş vardı eleman lise son sınıfta 10 CM boy attı gözlerimize inanamamıştık. O yüzden fazla acele etme uzarsın.
Aslında ozaman boyumu yanlış ölçmüşüm 1.69 falanımdır ozamanlar.şuan 1.71 im yani keşke bi 9cm daha uzasam bana yetiyor.

Aslında ozaman boyumu yanlış ölçmüşüm 1.69 falanımdır ozamanlar.şuan 1.71 im yani keşke bi 9cm daha uzasam bana yetiyor.
Uzarsınız. Benim hikayem şu şekilde
9.sınıfta farklı bir okuldaydım. Biraz şişmandım ve 1.60 boylarındaydım. Yaşıtlarım benden bir hayli uzundu 1.80 falanlardı. 10.sınıfın yarısında okulum değişti. O zamanlar 1.71'e yükselmiştim fakat yaşıtlarım da uzuyordu tabii. Hala benden uzunlardı. 10.sınıfın yarısında okulum değişti. Farklı bir okula geçtim. 11.sınıfta 1.80 boya ulaştım ve hala uzuyorum. Eski okulumu ziyaret ettim. Arkadaşlarım artık uzamıyor ve hepsini boy olarak geçmiştim. Çok güzel bir histi fakat bu konuda böbürlenmedim tabii ki. Hala uzuyorum. Eski sınıfımda benden uzun kimse kalmadı. Eğer sen genlerine güvenmiyorsan her gün boy uzatma egzersizleri yap veya her gün zıpla. Her gün zıplamanın faydası kesinlikle dokunur. İyi sosyaller.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…