14 yaşında kredi kartı alınabilir mi?

• Konuyu başlatan GTV
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 7
  • Görüntüleme 422

GTV

Picopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, ben 14 yaşındayım ve bana kredi kartı lazım. Bu yaşta hangi banka bana kredi kartı verebilir? Taksit seçeneği olan bankalar olursa çok daha iyi olur. Bir 5 bin kadar limiti olsa yeter. Sahibinden'de de taksit imkanı olması lazım.

Merhaba arkadaşlar, ben 14 yaşındayım ve bana kredi kartı lazım. Bu yaşta hangi banka bana kredi kartı verebilir? Taksit seçeneği olan bankalar olursa çok daha iyi olur. Bir 5 bin kadar limiti olsa yeter. Sahibinden'de de taksit imkanı olması lazım.
14 yaşında ve 5,000 limit mi? Çalışmıyorsunuz bir şey yapmıyorsunuz, banka size niye kredi versin? Adam niye kendini riske atsın, böyle bir mantık mı var? Ben 18 yaşında 5,000 limiti zor aldım, siz 14 yaşında istiyorsunuz. 16 yaşında bildiğim kadarıyla İş Bankası falan maksimum 500 TL limit veriyor. O limiti de Aile garantisiyle falan veriyor. Fazlası yok.

Merhaba kardeşim, Kredi kartı alman için en az bir sigortalı işe ya da bildiğim kadarıyla üniversite öğrencisi olmaya ihtiyacın var. Sana tavsiyem bu yaşlarda borçlanmaktan uzak durman olur eğer çalışıp kendi paranı kazanıyorsan bir şey diyemem. Bence ailenle durumu konuş ve neye ihtiyacın varsa onlardan iste.

14 yaşındaysan, 2002-2010 döneminde otobüs durağında, dolmuş beklerken kredi kartları dağıtıp ekonominin ve insanların borç içine düşmesi, psikolojik olarak toplumun içinden geçilmesini görmemişsindir. Biraz okumak, sohbet etmek yaşı büyüklerle iyi olmaz mı sahibinden'den 5000TL yerine sana daha fazla şey katar.

Son düzenleyen: Moderatör:
İş Bankası'nda ek kart açtırıp yapabilirsin. Kart senin adına gibi duruyor(senin ismin yazıyor) ancak kefili kartı açtırdığın ebeveynin oluyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı