1400 TL Monitörlü Sistem Önerisi

Raptoor

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba herkese hayırlı akşamlar 1400 TL civarı yeni bir sistem almayı düşünüyorum monitör dahil bu 2 sistemi oluşturdum sizlerin önerisi varsa onlara da bakabilirim sistemi satın alındıktan sonra ekran kartı eklemesi veya ekran kartı yükseltmesi yapmayı düşünüyorum bununla birlikte sizce hangisi daha uygun olur ? Monitör kötü diyorsanız en fazla 350 Türk Lirasına monitör önerebilirsiniz son olarak sizce MSİ A68HM E33 V2 mi yoksa ASUS A58M-K mı ?

NOT : Eski bilgisayarımdan kalan 500 GB HDD var o yüzden HDD eklemedim. APU sisteminde RAM 1600 MHz ancak XMP destekli olduğu için 2400 MHz yapacağım.

Dosya Ekleri

• 1.png
    1.png
    20,5 KB · Görüntüleme: 337
  • 2.png
    2.png
    22,8 KB · Görüntüleme: 352
Selam, bu iki sistem arasından APU'dan vazgeç derim çünkü APU sistemde Ram'leri frekansı yüksek tutmak zorundasın bu da maliyetin artması demektir. 2. sistemi almalısın yani X4 860K'yı hem onda 1600Mhz Ram yeterli olacaktır fakat Anakartı MSI A68HM-E33 V2 ile değiştirmeni tavsiye ediyorum çünkü bildiğim kadarıyla A58M-K SATA 2'ye sahip A68HM ise SATA 3. Yani arada performans farkı olacaktır. Tahminimce 1500TL'yi gözden çıkarman gerekir ama 2. sistem daha iyidir bunun garantisini veririm. X4 860K, R9 380'e kadar kaldırır darboğaz yapmaz fakat sonrası için bir şey diyemem. İleride R7 250X'i kaldırıp GTX 960 veya R9 380 ekleyebilirsin. Monitörü değiştirmene gerek yok yeterli bir monitör olduğunu ve seni üzmeyeceğini düşünüyorum.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı