1400 TL'ye 144 Hz Monitör Önerisi

Bütçe
1400

boyaci

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba,

GTX 1660 Ti kullanıcısıyım. Kendime özellike Valorant gibi FPS oyunlarında kullanmak için bir 24 inç 144 Hz monitör bakıyorum. Bütçem 1400TL. Araştırmalarım sonucu 5 tane monitöre kadar indirebildim. En büyük beklentim ghosting olmaması ve ölü pixel sorunu yaşamamak, yaşarsam da koşulsuz değişim hakkımın olması. Aklımdaki modeller bunlar;

Aklıma en çok Acer EG240Y yattı fakat ne bir yorumu var ne başka bir şeyi. Mümkünse 1400'ü zorlasak 1450'yi geçmeyecek şekilde başka önerilerinizi de değerlendirebilirim. Şimdiden yardımlarınız için teşekkür ederim.

Not: Özellikle VA panel monitörlerde oldukça fazla ghosting oluyormuş. O yüzden onlardan özel olarak uzak duruyorum şu anlık.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba,

GTX 1660 Ti kullanıcısıyım. Kendime özellike Valorant gibi FPS oyunlarında kullanmak için bir 24 inç 144 Hz monitör bakıyorum. Bütçem 1400TL. Araştırmalarım sonucu 5 tane monitöre kadar indirebildim. En büyük beklentim ghosting olmaması ve ölü pixel sorunu yaşamamak, yaşarsam da koşulsuz değişim hakkımın olması. Aklımdaki modeller bunlar;

Aklıma en çok Acer EG240Y yattı fakat ne bir yorumu var ne başka bir şeyi. Mümkünse 1400'ü zorlasak 1450'yi geçmeyecek şekilde başka önerilerinizi de değerlendirebilirim. Şimdiden yardımlarınız için teşekkür ederim.

Not: Özellikle VA panel monitörlerde oldukça fazla ghosting oluyormuş. O yüzden onlardan özel olarak uzak duruyorum şu anlık.

Philips ya da AOC tercih edebilirsin pek fark yok aralarında.

Ben de tam tersine VA paneli daha çok seviyorum. LCD panel hızlı fakat tatsız, cansız, soluk renkleri beraberinde getiriyor. Dar görüş açısı da üstüne ekleniyor.

Daha önce kullandığım ve fiyatına göre oldukça memnun kaldığım bir model;

İncelemenizi tavsiye ederim.

aoc önerebilirim çoğu üründe sıfır ölü piksel garantisi var sorunsuz yenisini yolluyorlar

aoc önerebilirim çoğu üründe sıfır ölü piksel garantisi var sorunsuz yenisini yolluyorlar.
Peki a101.com'dan alacağım bu monitörde sorun yaşar mıyım, sonuçta a101 ve monitör ikilisi pek yanyana gelecek türden ikili değiller.
Ben de tam tersine VA paneli daha çok seviyorum. LCD panel hızlı fakat tatsız, cansız, soluk renkleri beraberinde getiriyor. Dar görüş açısı da üstüne ekleniyor.

Daha önce kullandığım ve fiyatına göre oldukça memnun kaldığım bir model;

İncelemenizi tavsiye ederim.
VA panel istemediğinizden TN olarak bunu öneririm;
Bu iki monitöre de yarın dikkatli bir şekilde bakacağım. Fakat curve almayı pek düşünmüyorum desem yeridir. Amacım tamamen oyun oynamak olacak. Sağdan soldan bakmanın, dizi film izlemenin pek bir önemi yok benim için.

Ben bir kaç güne bunu alacağım. Şuanda 1400 tl ips 165 hz 2 ms GTG değeri mevcut -https://www.hepsiburada.com/acer-eg240y-pbipx-23-8-165hz-2ms-hdmi-display-freesync-full-hd-ips-led-monitor-um-qe0ee-p07-p-hbv000011fphz

Geri
Yukarı