14000 TL sistem toplama

Bütçe
12k-14k
Öncelikle.

Yukarıda kendin sayı vererek örneklendirdiğin için hesaplamaya giriştik abicim sakin ol, sinirlenmene gerek yok.

AMD'li 3070 toplayacaksan şu video ile de fikir edinebilirsin.

Ben bir abi değilim 😁
Olay sayılarla değil derken ne istediğimi anlatmaya çalıştım yani o örneklendiğim kısımlarda fark veya sayıların bir temeli yok.
Bir de o sinirlenme emojisini atarken öncesinde yazdığım şeyi yayınlamadığımı unutmuşum onu okumama rağmen bunu yazdığını sandığım için gönderşimtim özür diliyorum 🥺
Eki Görüntüle 920573

Eki Görüntüle 920572

Ekran kartı hariç bu gibi bir sistem topladım İtopya'dan. Kasa mid Tower olduğu için 3 fanlı modeller sığmayabilir. Fiyatı da.

Eki Görüntüle 920574

(3 adet HDD var o yüzden fiyatı çok HDD'nin)

RTX 3070'li yalın halde çok pahalıya satıyorlar 😒

Ben abiyim, sorun yok 🙋‍♀️ Güle güle kullan şimdiden, RTX 3070 iyidir.

20210224_202815.jpg

Son düzenleme:
Öncelikle.

Ben bir abi değilim 😁
Olay sayılarla değil derken ne istediğimi anlatmaya çalıştım yani o örneklendiğim kısımlarda fark veya sayıların bir temeli yok.
Bir de o sinirlenme emojisini atarken öncesinde yazdığım şeyi yayınlamadığımı unutmuşum onu okumama rağmen bunu yazdığını sandığım için gönderşimtim özür diliyorum 🥺

RTX 3070'li yalın halde çok pahalıya satıyorlar 😒

3070 :/ onun dışında İtopya'da fiyatlar yüksek olabiliyor. Tavsiyem en son kararı verirken kasanızın boyutuna dikkat etmeniz olacaktır. Sonra ekran kartı sığmayabiliyor. Mid Tower kasalar maksimum 2 fanlı modellere kadar sıabiliyor diye biliyorum. (yanlışım var ise düzeltmem için alıntılayabilirsiniz)

Son düzenleme:
Bu arada bu sistemi kaça aldınız.
Karar veremediyseniz bu linke bir bakın isterseniz bu fiyatlara 3070'li sistemlerde vardı yine bakayım arkadaşlarımızın da çoğu güzel sistemler öneriyor. Şahsen bende 6 aydır bekliyorum şu ana kadar tek gördüğüm hazır sistem olarak satın almayınca ekran kartlarının sistemden pahalı satılması size bekleyin de demiyorum çünkü ben bekledim forumdaki bazı arkadaşların dediği gibi beklemez olaydım. 7000 ₺'ye toplayacağım RTX 2060'lı sistem şu anda 12 bin ₺ civarı siz düşünün yani. Türkiye'de bir şeyin fiyatı artarsa bir daha düşmez diye düşünüyorum.
Ek link: 500 lira fazla verip 3070 alabilirsiniz

Kanka ben sana efsane bir şey toplayacağım şimdi sen 20klık bir sistem istiyorsun ben sana çok iyi donanımlar seçeceğim ama sen ekran kartını ATX mi yoksa Micro ATX mi istiyorsun.
Bende 3060 olsa varya ben neler yapmazdım o sistemle.
Bilgisayar hakkında bilgin yok, boş konuşma.

Geri
Yukarı