140mm işlemci soğutucu var mı?

roser137

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Şu var galiba ama sadece Threadripper için kullanılıyor diye anladım:

ID-Cooling XT 214 tarzı ama 120mm değil de 140mm fanlı işlemci soğutucuları var mı? Bu soğutucudan da memnunum ama 120Mm'nin sesi 140'a göre daha hissedilir oluyor doğal olarak. 140mm olsa hem daha etkili soğutur hem de daha sessiz çalışır diye düşünüyorum ama böyle bir cihaz bulamadım.

Ya da bu soğutucuya zorlayarak bir şekilde 140mm fan takmam mümkün mü :D?

Noctua Nh-d15 var çift kule 140mm. Bir de bunun tek kule 140mm versiyonu var ama tam modelini bilmiyorum Noctua’nın sitesine göz atabilirsin. NH-D15 Her kasaya olmaz bu arada büyük bir soğutucu ve RAM uyumluluğu zayıf. İri RAM’lerle toplam yüksekliği 180mm civarlarını buluyor.

140mm kasaya sığacak mı?

Noctua NH-D15 var çift kule 140mm. Bir de bunun tek kule 140mm versiyonu var ama tam modelini bilmiyorum Noctua'nın sitesine göz atabilirsin. NH-D15 her kasaya olmaz bu arada büyük bir soğutucu ve RAM uyumluluğu zayıf. İri RAM'lerle toplam yüksekliği 180mm civarlarını buluyor.

Arkadaşa katılıyorum Noctua'nın fanları çok sessiz oluyor bir de fiyatı pahalı tabii ki de ama gerçekten çok sessiz eke bir video koyacağım bakabilirsiniz.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

İşlemcin nedir? Fan büyütmek yerine, soğutucu bloğu büyütmek veya çift fanlı bir modele geçmekte tercih edilebilir.
7700X işlemciyi 65W Eco mode ile kullanıyorum. -30mA'da undervolt yaptım. Soğutma yeterli ama biraz daha sessiz çalışsın istiyorum.

Noctua Nh-d15 var çift kule 140mm. Bir de bunun tek kule 140mm versiyonu var ama tam modelini bilmiyorum Noctua’nın sitesine göz atabilirsin. NH-D15 Her kasaya olmaz bu arada büyük bir soğutucu ve RAM uyumluluğu zayıf. İri RAM’lerle toplam yüksekliği 180mm civarlarını buluyor.
Düşük profil sayılabilecek ram kullanıyorum. Herhalde ram yüksekliği uygundur.

140mm kasaya sığacak mı?

Kasada pay var gibi geldi ama tam ölçülere bakmam lazım sanırım. Kullandığım kasa:

CPU Cooler Height Limitation: 166mm

Diyor spec sayfasında, Noctua D15 için: Height (with fan) 165 mm diyor.

Riskli mi olur yoksa 1mm ile kurtarsa da kullanılabilir mi?

Pay var gibi ama emin olamadım.

Arkadaşa katılıyorum Noctua'nın fanları çok sessiz oluyor bir de fiyatı pahalı tabii ki de ama gerçekten çok sessiz eke bir video koyacağım bakabilirsiniz.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Sıvı soğutma yerine böyle bir soğutucu çok daha mantıklı ve sessiz olur gibi geliyor. Hem fanlar 120mm değil 140mm hem de kasanın içinde kalıyor.

Son düzenleme:
7700X işlemciyi 65W Eco mode ile kullanıyorum. -30mA'da undervolt yaptım. Soğutma yeterli ama biraz daha sessiz çalışsın istiyorum.

Düşük profil sayılabilecek ram kullanıyorum. Herhalde ram yüksekliği uygundur.

Kasada pay var gibi geldi ama tam ölçülere bakmam lazım sanırım. Kullandığım kasa:

CPU Cooler Height Limitation: 166mm

Diyor spec sayfasında, Noctua D15 için: Height (with fan) 165 mm diyor.

Riskli mi olur yoksa 1mm ile kurtarsa da kullanılabilir mi?

Pay var gibi ama emin olamadım.

Sıvı soğutma yerine böyle bir soğutucu çok daha mantıklı ve sessiz olur gibi geliyor. Hem fanlar 120mm değil 140mm hem de kasanın içinde kalıyor.
Kasanın CPU soğutucu boşluğu 166mm. D15’in normal yüksekliği 165mm. RAM’lerin low profile olduğu için ya yan cam soğutucuya temas ederek kapanır ya da kapanmayabilir. Ucu ucuna sığma ihtimali var.

Yeni konular

Geri
Yukarı